• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Ринок
праці

З 13 січня 2009 року набрав чинності Закон України від 25.12.2008 року №799-VI

         З 13 січня 2009 року набрав чинності Закон України від 25.12.2008 року №799-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення».
        Закон спрямований на збереження кадрового потенціалу підприємств, недопущення зростання рівня безробіття та забезпечення соціальних гарантій громадян. Передбачено створення ефективного механізму підтримки працівників, які опинилися під загрозою вивільнення, та визначення джерел для покриття дефіциту бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в 2009-2010 роках.
        Цим Законом передбачається внесення змін до законів України „Про зайнятість населення”, „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, „Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування”, „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, “Про державну податкову службу в Україні” та „Про особисте селянське господарство”.
         Новий Закон, зокрема, передбачає:
          Запровадження заходів з профілактики настання страхових випадків:
- фінансування витрат роботодавця на професійну перепідготовку або підвищення кваліфікації працівників, стосовно яких є загроза вивільнення у зв’язку з реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, тимчасовим припиненням виробництва, за умови непереривання трудових відносин з цими працівниками;
- фінансування витрат роботодавця на оплату праці працівників, яких з метою запобігання припиненню трудових відносин тимчасово переведено за їхньою згодою на іншу роботу (до 6 місяців протягом року) за умови збереження за ними основного місця роботи.
         Виплату допомоги по частковому безробіттю.
         Введення в дію на період до 1 січня 2010 року статей 24, 25 та частини другої-п’ятої статті 26 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” щодо надання матеріальної допомоги особам у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного тимчасового скорочення нормальної чи встановленої на підприємстві тривалості робочого часу у зв'язку з тимчасовим припиненням виробництва з причин економічного характеру, пов’язаних із наслідками світової фінансової кризи. При цьому розмір допомоги по частковому безробіттю встановлюється правлінням Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття одночасно із затвердженням бюджету, виходячи з фінансових можливостей Фонду, і не може перевищувати прожиткового мінімуму.
        Збалансування бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
        З метою збалансування бюджету цього страхового Фонду Законом передбачається як перерозподіл страхових внесків між фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування, так і додаткове збільшення розміру внесків. Так, розмір внесків, що сплачують роботодавці до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, зменшується на 0,1% з відповідним збільшенням на 0,2% внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
        Додатково збільшується розмір страхових внесків, що сплачуються до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, для роботодавців – на 0,1% та для найманих осіб – на 0,1%.
        Таким чином, розмір внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття збільшується на 0,4%.
         Розширено критерії підходящої роботи.
         Залежно від категорій безробітних розширено критерії підходящої роботи. Це попередить випадки зловживань послугами державної служби зайнятості з боку недобросовісних осіб. Так, визначено критерії підходящої роботи для осіб, які до настання безробіття понад 6 місяців були зайняті в особистому селянському господарстві, для інвалідів, для осіб, які вперше шукають роботу і не мають професії (спеціальності), для осіб, які перебувають на обліку як безробітні понад 12 місяців. Зазначена норма буде сприяти раціональному витрачанню коштів страхового Фонду на здійснення заходів щодо забезпечення соціального захисту населення в умовах світової фінансової кризи.
         Розширено коло осіб, які підлягають страхуванню на випадок безробіття.
         Страхуванню на випадок безробіття підлягатимуть:
- особи, які виконують роботи (надають послуги) згідно з цивільно-правовими договорами;
- особи, які проходять альтернативну (невійськову) службу;
- особи, які працюють неповний робочий день або неповний робочий тиждень, та на інших підставах, передбачених законодавством про працю;
- військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової служби);
- працюючі особи, які отримують або мають право на призначення пенсії за віком, у тому числі на пільгових умовах, пенсії за вислугу років, а також особи, які досягли встановленого законом пенсійного віку;
- іноземці та особи без громадянства, які тимчасово працюють за наймом в Україні, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
          Допомога по безробіттю для окремих категорій громадян.
         Допомога по безробіттю особам, які звільнилися з останнього місця роботи за угодою сторін, призначається відповідно до частин першої та другої статті ст.23 і її виплата починається з 91-го календарного дня.
         Організація загальнодержавних оплачуваних робіт.
         Закон України «Про зайнятість населення» доповнено ст.231 щодо організації загальнодержавних оплачуваних робіт, що мають суспільно корисну спрямованість, відповідають потребам держави, виходячи з її соціально-економічних пріоритетів, на об’єктах, визначених Кабінетом Міністрів України, у сфері будівництва та реконструкції (модернізації) спортивної, транспортної, медичної, туристичної та телекомунікаційної інфраструктури, в тому числі об’єктах, пов’язаних з підготовкою та проведенням фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Зазначені роботи покликані створити додаткові робочі місця в умовах боротьби з наслідками світової фінансової кризи та підвищити матеріальний добробут громадян.
          З метою підвищення у безробітних мотивації до праці у Законі передбачено призначення допомоги по безробіттю за умови готовності особи до участі в загальнодержавних оплачуваних громадських роботах, якщо така робота є для неї підходящою.
          Щодо членів особистого селянського господарства.
          Законом передбачається віднесення до зайнятого населення членів особистого селянського господарства.
          Запровадження перевірки достовірності даних безробітних.
         Обмін інформацією з Державною податковою адміністрацією та Пенсійним фондом України з метою перевірки достовірності даних безробітних (розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення), які подаються до державної служби зайнятості для призначення матеріального забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг.
          Захист національного ринку праці.
          Зупинення на період до 1 січня 2011 року дії частини другої статті 35 Закону України „Про угоди про розподіл продукції” та частини шостої статті 7 Закону України „Про організацію та проведення фінальної частини Чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні”, якими передбачається звільнення роботодавців від обов’язку отримувати дозволи на працевлаштування іноземців та осіб без громадянства.
          У разі використання роботодавцем праці іноземців або осіб без громадянства на умовах трудового договору без відповідного дозволу державної служби зайнятості з нього стягується штраф за кожну таку особу в двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом.

Актуально

До відома суб’єктів господарювання та мешканців Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади!
Опубліковано: 02 Лип 2020 16:47
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 33,7 кв.м в будинку на вул. Гетьмана Мазепи, 1 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 02 Лип 2020 14:55
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 34,4 кв.м в будинку на вул. Незалежності, 7 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 02 Лип 2020 14:54
Держпродспоживслужба Івано-Франківщини надає поради для населення, яке постраждало внаслідок повені
Опубліковано: 26 Чер 2020 16:47
Застерігаємо громадян: повінь створює ризики спалахів інфекційних захворювань. Дотримуйтесь правил гігієни!
Опубліковано: 26 Чер 2020 15:58
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об'єкта малої приваизації - нежитлових приміщень площею 39,5 кв.м. в будинку на вул.Незалежності,7 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 25 Чер 2020 16:45

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ