• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Ринок
праці

Ринок праці міста Івано-Франківська за січень-грудень 2015 року

 

Протягом січня-грудня  2015 року до Івано-Франківського міського центру зайнятості з питань працевлаштування звернулося 7160 осіб,  надано статус безробітного 4612 особам. Працевлаштовано  службою зайнятості протягом звітного періоду 4724 особи. 

Станом на 01.01.2016 року на обліку в Івано-Франківському міському центрі зайнятості  перебувало 2242  безробітних особи. Рівень безробіття в місті склав 1,38 %   проти 1,98 %  на відповідну дату минулого року.

Серед безробітних  68,1 %  становили жінки, 73,2 % - особи,  які займали посади службовців, 24,0 %  - працювали за робітничими професіями, 48,4 % - молодь у віці до 35 років.                 

Служба зайнятості спрямовує свою роботу на забезпечення якісного надання послуг незайнятим громадянам і роботодавцям.

В результаті співпраці служби зайнятості з роботодавцями впродовж січня-грудня 2015 року  зареєстровано  5510  вакансій,  4841  вакансію  протягом звітного періоду укомплектовано. 

Найбільшою гарантією від безробіття є конкурентоспроможність фахівця на ринку праці. Першим кроком до цього є вибір професії, здобуття фахової освіти та кваліфікації, а також уміння і бажання самовдосконалюватися та навчатися. Адже саме навчання та перепрофілювання  може стати запорукою затребуваності на ринку праці. Саме для цього Івано-Франківський міський  центр  зайнятості здійснює професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних. Так, протягом  січня-грудня 2015 року професійне навчання проходили 1245 осіб, закінчили навчання 1145 осіб, працевлаштовано службою зайнятості протягом звітного періоду після закінчення навчання 1139 осіб, що становить 99,5 %.

Організація  громадських та інших робіт тимчасового характеру дозволяє окремим категоріям громадян, особливо тим, хто знаходиться в стані безробіття тривалий час, відновити трудові навички, іноді отримати постійну роботу, а також є можливістю поліпшити своє матеріальне становище. У громадських  та інших роботах тимчасового характеру протягом січня – грудня  2015 року брали участь 502 особи, зокрема 488 з числа  безробітних.

З метою сприяння зайнятості громадян, для яких на ринку праці відсутні вільні робочі місця, в Івано-Франківському міському центрі зайнятості створена система орієнтації безробітних на підприємництво та самозайнятість, яка включає надання інформаційних та консультаційних послуг в напрямку підприємництва. Протягом січня-грудня 2015 року центром зайнятості організовано та проведено 84 групових та масових заходи з орієнтації на підприємницьку діяльність.

В результаті 83 особи з числа  безробітних започаткували власну справу за рахунок отримання допомоги по безробіттю одноразово.

З метою стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, а також  працевлаштування на них громадян, що мають додаткові гарантії  у сприянні працевлаштуванню, Законом України "Про зайнятість населення" запроваджено компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, як ефективний механізм реалізації соціального партнерства між службою зайнятості та роботодавцями. Цим правом скористалися  59  роботодавців, які  створили  нові робочі місця  та працевлаштували на них за направленням центру зайнятості 124  безробітних особи.

Не варто забувати також, що бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму  призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов. З Луганської та Донецької  областей, Кримського півострова до Івано-Франківського міського центру зайнятості звернулися за сприянням в працевлаштуванні 258 осіб. Станом на 01.01.2016 року на обліку в Івано-Франківському міському центрі зайнятості  перебувало 39 осіб даної категорії. Серед основних проблем, які доводиться вирішувати вимушеним переселенцям, постає питання працевлаштування. Зокрема, міським центром зайнятості працевлаштовано 90  осіб, з яких 3 особи отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю,  31 особа проходила професійне навчання, 15 осіб брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Також,  Івано-Франківським  міським центром  зайнятості проводиться робота щодо вирішення питання працевлаштування учасників АТО. За сприянням в працевлаштуванні до міського центру зайнятості звернулися  73  особи даної категорії. За результатами проведеної роботи 8 осіб працевлаштовано, з яких 3 особи отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю, 8 осіб проходили професійне навчання, 3 особи брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

В січні-грудні 2015 року з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття  витрачено коштів на:

виплату допомоги по безробіттю – 33098,8 тис.грн.;

в т.ч. виплату одноразової допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю -  1751,6 тис.грн.;        

відшкодування єдиного соціального внеску – 869,9 тис.грн;

професійну підготовку та оплату за договорами з навчальними закладами-51,0 тис.грн;

фінансування організації громадських робіт – 139,7 тис.грн;

оплата вартості навчання за виданими ваучерами – 73,1 тис.грн.

 

 

Івано-Франківський міський центр зайнятості

 

Актуально

Повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 453,5 кв.м, розташованих в підвалі будинку на вул. Ю. Целевича, 16В у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 17 Січ 2020 16:34
Повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлового приміщення площею 7,9 кв.м, розташованого в будинку на вул. О. Кисілевської, 40 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 17 Січ 2020 16:33
ОГОЛОШЕННЯ про намір передати в оренду об’єкти комунальної власності територіальної громади м. Івано-Франківська.
Опубліковано: 17 Січ 2020 16:32
Повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлового приміщення площею 18,7 кв.м, розташованого в будинку на вул. Вовчинецькій, 84 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 17 Січ 2020 16:31
Департамент соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради інформує щодо санаторно-курортного лікування учасників антитерористичної операції та Революції Гідності
Опубліковано: 17 Січ 2020 15:33
З 1 СІЧНЯ 2020 РОКУ ЗРОСЛИ ШТРАФИ ЗА ПОРУШЕННЯ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА
Опубліковано: 16 Січ 2020 12:00

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ