• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Ринок
праці

Молодь на ринку праці

           На обліку в міському центрі зайнятості протягом 2007 року перебувало 8214 осіб у віці до 35 р., в т. ч. 3945 жінок , чоловіків - 4269 осіб, мали статус безробітного 1868 осіб , в т.ч.1389 жінок.
         Рівень зареєстрованого безробіття в місті станом на 01.01.08р. склав 1.01 відс. проти 1.09 відс. станом на 01.01.2006 р. Серед безробітних 71,2 відс. становили жінки, 40,6 відс. - молодь у віці до 35 років, 58,3 відс. - особи, які займали посади службовців, 32,5 відс. - працювали за робітничими професіями.
         Протягом звітного періоду працевлаштовано за направленнями служби зайнятості 6499 осіб у віці до 35 років, в т. ч. 2800 жінок, а також 228 молодих осіб залучено до участі в тимчасових оплачуваних громадських роботах.
         Для якісного підбору кадрів за заявками роботодавців і зменшення затрат часу на пошуки роботи протягом 2007 року міським центром зайнятості проведено ряд заходів, в яких брали участь молоді люди: 3 ярмарки вакансій, в яких взяло участь 122 роботодавці, понад 2000 громадян, в тому числі і молодих людей, в результаті працевлаштовано понад 300 осіб; 116 міні-ярмарок вакансій, в яких взяло участь 116 роботодавців та 1130 осіб з числа незайнятих громадян, в результаті працевлаштовано 635 осіб.
         Державна служба зайнятості для заохочення роботодавців і шукачів роботи надає фінансову допомогу у вигляді дотації з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття для працевлаштування безробітних. Так, за поточний рік на створені робочі місця за рахунок надання дотацій роботодавцям працевлаштовано 173 особи, в тому числі 83 особи у віці до 35 років, з них 66 жінок, витрачено 1610,0 тис.грн.
          Одним з пріоритетів діяльності державної служби зайнятості є повернення громадян до продуктивної праці, скорочення терміну їхнього працевлаштування шляхом підвищення конкурентоспроможності на ринку праці. З цією метою державна служба зайнятості здійснює підвищення кваліфікації ( стажування на підприємствах) та професійне навчання безробітних відповідно до потреб ринку праці та замовлень роботодавців. Івано-Франківським міським центром зайнятості до професійного навчання в звітному періоді залучено 421 особу у віці до 35 років, в т. ч. 308 жінок. Працевлаштовано після закінчення навчання 86,0 відс. осіб.
           З метою навчання незайнятих громадян навикам самостійного пошуку роботи та сприяння працевлаштуванню в найкоротші терміни, щоденно міським центром зайнятості проводяться семінари з питань курсу “Техніка самостійного пошуку роботи”.
          Службою зайнятості активно проводиться роз’яснювальна робота щодо залучення безробітних, особливо молодих людей, для організації ними власної справи. Так, на протязі 2007 року надано одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності 117 безробітним, в тому числі 55 особам у віці до 35 років, 46 жінкам.
          Важливим завданням на сьогоднішній день є проведення серед населення профорієнтаційної роботи. За 2007 рік 10228 незайнятих громадян отримали 22512 профорієнтаційних послуг, що складає 84,8 відс. від загальної кількості наданих послуг, в т.ч. молоді у віці до 35 років надано 13431 послугу, що складає 50,6 відс. від загальної кількості наданих послуг.
         Окремо слід відмітити регулярні зустрічі з випускниками загальноосвітніх закладів міста з метою допомоги у виборі професії, зорієнтувати на актуальні вакансії, які користуються попитом на ринку праці. . При безпосередньому звернені до міського центру зайнятості 3069 осіб отримали 1665 профконсультаційних послуг, 628 особам проведено тестування із застосуванням профдіагностичного обстеження щодо виявлення професійної придатності. З метою пропагування робітничих професій серед молоді ЗОШ міста було проведено ряд зустрічей з випускниками 9-11 класів.
           Для зменшення затрат часу випускників шкіл про ознайомлення з умовами вступу до навчальних закладів служба зайнятості зближує дану категорію осіб та провела в березні 2007 року ярмарок професій, в якому взяло участь представники 25 навчальних закладів різного рівня акредитації, що вели “боротьбу” за своїх потенційних абітурієнтів серед більш ніж двох тисяч старшокласників. Навчальні заклади презентували професії і спеціальності, працівники міського центру зайнятості надавали випускникам шкіл інформаційні і консультаційні послуги з метою наближення їх до вибору майбутньої професії за допомогою сучасних діагностичних методик, більше 180 осіб пройшли тестування за допомогою комп’ютерних тестових методик. В грудні 2007 р. для випускників шкіл, ПТУ, коледжів, технікумів проведено “Марафон професій”, в якому взяли участь 26 представників навчальних закладів, понад 2000 молодих осіб.
            Для випускників комерційного технікуму в лютому 2007 року проведено ярмарок вакансій. В заході взяло участь 170 випускників закладу та 12 роботодавців, зокрема, представники готельно-туристичного комплексу ТзОВ”Фірма”Надія”, ресторану ”Терек ” та кафе ”Алан”, колиби ”Шершень”, ПП”Золота нива”, ПП”Олтан”, ТзОВ”Амбіком” (відпочинковий комплекс ”Буковель”) , ВАТ”М’ясокомбінат”, ресторану-колиби ” Княжий двір” та інші, які запрошували випускників на роботу.
           Не залишаються і поза увагою випускники вищих навчальних закладів. Так, для випускників Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Івано-Франківського фінансово-комерційного коледжу, комерційного технікуму проводились лекторії з техніки пошуку роботи.
          Основним завданням служби зайнятості є надання допомоги в працевлаштуванні молодих людей з обмеженими фізичними можливостями. Так, в жовтні 2007 р. проведено ярмарок вакансій для випускників університету - осіб з обмеженими фізичними можливостями , які отримали спеціальності юрисконсульта, видавнича справа і редагування та програмне забезпечення автоматизованих систем в приміщенні Івано-Франківського представництва відкритого міжнародного університету розвитку людини ”Україна”( вул. Набережна ім. Василя Стефаника, 42а).В ярмарку взяли участь представники університету, міського центру зайнятості, 9 роботодавців, понад 15 випускників університету, в результаті працевлаштовано 3 особи.
          Також, представниками міського центру зайнятості спільно з Міським Локальним Комітетом “AIECEK - Івано-Франківськ” проведено засідання дискусійного клубу для випускників Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника на тему ”Проблема працевлаштування молоді”, у якому взяло участь 87 осіб.

Актуально

До відома суб’єктів господарювання та мешканців Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади!
Опубліковано: 02 Лип 2020 16:47
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 33,7 кв.м в будинку на вул. Гетьмана Мазепи, 1 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 02 Лип 2020 14:55
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 34,4 кв.м в будинку на вул. Незалежності, 7 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 02 Лип 2020 14:54
Держпродспоживслужба Івано-Франківщини надає поради для населення, яке постраждало внаслідок повені
Опубліковано: 26 Чер 2020 16:47
Застерігаємо громадян: повінь створює ризики спалахів інфекційних захворювань. Дотримуйтесь правил гігієни!
Опубліковано: 26 Чер 2020 15:58
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об'єкта малої приваизації - нежитлових приміщень площею 39,5 кв.м. в будинку на вул.Незалежності,7 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 25 Чер 2020 16:45

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ