• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Ринок
праці

Ринок праці м. Івано-Франківська

      Завдяки активному посередництву між роботодавцями та незайнятими громадянами при вирішенні питань з працевлаштування, посиленню взаємодії служби зайнятості з роботодавцями, професійній підготовці та перепідготовці безробітних, з урахуванням потреб міста, сприянню підприємницькій ініціативі, організації тимчасових оплачуваних громадських робіт, спільними зусиллями досягнено подальшого зростання обсягів надання послуг незайнятому населенню.
       Так, Івано-Франківським міським центром зайнятості, протягом січня 2008 р. такими видами послуг охоплено 822 особи, що становить 34,3 відс. від загальної чисельності осіб, які перебували на обліку в центрі зайнятості.
        Завдяки налагодженій співпраці центру зайнятості та роботодавців щодо подання ними інформації про наявність вільних робочих місць та вакансій за посередництвом служби зайнятості працевлаштовано 546 осіб, рівень працевлаштування незайнятого населення у місті становив 23,0 відс. від загальної чисельності осіб, які перебували на обліку.
       Незайнятому населенню, яке звертається до Івано-Франківського міського центру зайнятості , надаються профінформаційні та профконсультаційні послуги щодо вибору професії з урахуванням потреб ринку праці, вони залучаються до участі в семінарах. На цих семінарах приділяється увага формуванню у безробітних впевненості в собі, своїх силах, розвитку вмінь самостійного пошуку роботи, опануванню технології самопрезентацій ( співбесіди з роботодавцем, техніки телефонних дзвінків, написання резюме). Все це приносить позитивні результати. До безробітних повертається впевненість, особливо коли вони тривалий час шукають роботу.
         Значну допомогу у виборі майбутньої професії безробітні отримують через масові заходи, що проводить Івано-Франківський міський центр зайнятості: ярмарки вакансій та професій, міні - ярмарки вакансій, дні відкритих дверей з навчальними закладами, ”круглі столи”.
         З метою соціального захисту та для забезпечення конкурентоспроможності незайнятого населення з врахуванням ситуацій на ринку праці протягом січня 2008 року навчалось 202 особи, 91 особа проходила стажування безпосередньо на підприємствах міста. Працевлаштовано після закінчення навчання 21 особа.
          Для покращення матеріального становища осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості , забезпечення тимчасової зайнятості та для зменшення напруженості на ринку праці службою зайнятості разом з органами виконавчої влади і зацікавленими роботодавцями укладались угоди на проведення тимчасових оплачуваних громадських робіт. За січень 2008 року до таких робіт залучено 74 особи. З Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на організацію тимчасових оплачуваних громадських робіт витрачено 8,2 тис. грн.
          Особлива увага Івано-Франківського міського центру зайнятості приділяється створенню нових робочих місць. За січень 2008 року в місті створено 423 робочих місць. Одним із напрямів підтримки та подальшого розвитку підприємницької діяльності та заохочення суб’єктів приватного бізнесу до створення робочих місць є надання роботодавцям дотації з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття для працевлаштування безробітних. Протягом січня 2008 року 8 роботодавців отримали дотації з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття для працевлаштування безробітних. Працевлаштовано на такі робочі місця 7 безробітних.
           З метою залучення безробітних до зайняття підприємницькою діяльністю службою зайнятості протягом січня 2008 року проведено 7 семінарів, в яких взяли участь 54 особи. Громадянам, які бажають започаткувати власну справу, надається індивідуальна інформаційна, консультаційна та практична допомога, в т.ч. щодо складання бізнес-планів та вибору перспективного напрямку підприємницької діяльності, організовано курси підготовки за навчальною програмою ”Основи малого підприємництва”.
          Питання самозайнятості та започаткування власного бізнесу висвітлювалось на семінарах: “Одноразова виплата допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності”, “Що таке підприємництво і хто може ним займатись”, “Сьогодні безробітний - завтра підприємець”, “Перші кроки в малому бізнесі”, “Формула бізнесу в підприємництві”, ”Підприємництво - вільний вибір діяльності”, ”Від бізнес - ідеї до власної справи”, ”Плюси” та ”мінуси” власної справи”.
           З метою організації підприємницької діяльності за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття надано одноразову виплату допомоги по безробіттю 4 безробітним.

Актуально

Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 90,3 кв.м, розташованих в цоколі будинку на вул. Гетьмана Мазепи, 183, корпус 1 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 04 Чер 2020 15:32
До відома сільгоспвиробників та зернотрейдерів, які планують здійснювати експорт сільськогосподарської продукції
Опубліковано: 04 Чер 2020 9:20
Молодь може отримати фінансування власних digital-проєктів
Опубліковано: 03 Чер 2020 15:22
Безпечний відпочинок громадян на водних об'єктах міста під час літнього купального сезону
Опубліковано: 02 Чер 2020 9:33
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 453,5 кв.м, розташованих в підвалі будинку на вул. Ю. Целевича, 16В у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 28 Тра 2020 11:53
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – складу мінеральних добрив на вул. І.Франка, 2 Б в с. Добровляни Тисменицького району
Опубліковано: 28 Тра 2020 11:49

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ