• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Громадські
обговорення

Результати проведення відкритого громадського обговорення проекту регуляторного акта - рішення Івано-Франківської міської ради «Про встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2020 рік»

17.05.2019 р. о 14-00 год. в приміщенні виконавчого комітету міської ради (вул. Грушевського,21, в залі засідань, каб. 311) відбулося  відкрите громадське обговорення проекту регуляторного акта – рішення Івано-Франківської міської ради «Про встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2020 рік»

 

Ініціатор проведення – відділ економічного аналізу управління економічного та інтеграційного розвитку.

 

Організатор проведення – відділ промисловості та розвитку підприємництва управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

 

ВИСТУПИЛИ:

Л.Попович (представник від розробника РА):

повідомила присутнім мету, цілі регулювання та правові аспекти підготовки проекту рішення міської ради «Про встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2020 рік» (далі – Проект рішення).

Прийняття цього регуляторного акту дасть можливість встановлення єдиного порядку здійснення контролю за додержанням правил розрахунку та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сприятиме забезпеченню надходжень до міського бюджету.

  На підставі аналізу проблему передбачається вирішити шляхом державного регулювання – прийняття рішення «Про встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2020 рік», яким пропонується затвердити ставки та надати пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2020 рік згідно із формою, затвердженою Постановою КМУ від 24 травня 2017 року №483.

  Платниками податку відповідно до ПКУ є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. При цьому окремо не розподіляються фізичні особи на громадян і фізичних осіб-підприємців. Тобто, до цієї групи платників віднесено як громадян, так і фізичних осіб-підприємців.

  Дія регуляторного акту розповсюджується на зазначених вище платників податку, як власників об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості на території м.Івано-Франківська.

У проекті рішення враховано пропозицію ГУ ДФС в Івано-Франківській області щодо затвердження ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, без врахування місця розташування об’єктів нерухомості (зональності). Підставою для такої пропозиції є Наказ Міністерства фінансів України від 15.11.2018р. №897 "Про внесення змін до форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.12.2018р. за №1473/32925, яким затверджено нову форму податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, яка не передбачає зазначення місця розташування (зональності) обʼєкту нерухомого майна, що ускладнює можливість перевірки правильності нарахування податків суб’єктом господарювання.

В.Кіщук (учасник громадського обговорення):

зауважив, що згідно з п. 266.5.1. Податкового кодексу України ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості встановлюються залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості.

Надав пропозицію встановлювати ставки податку на майно в залежності від місця розташування об’єктів нерухомості, оскільки суб’єкти господарювання, що розташовані на окраїні міста, не повинні сплачувати такі ж суми податку що і суб’єкти господарювання, розташовані в центрі міста.

Л.Попович (представник від розробника РА):

повідомила, що при встановленні ставок податку застосовано усереднений показник ставок, встановлених з врахуванням зональності на 2019 рік.

Н.Мельніченко (представник від розробника РА):

наголосила, що на сьогоднішній день згідно з зазначеним вище наказом Міністерства фінансів України в новій декларації не вказується адреса розташування об’єкта нерухомості. У свою чергу, ГУ ДФС в Івано-Франківській області не має технічної можливості перевірити коректність сплачених податків у необхідний термін.

Також вона зазначила, що у великих містах таких, як Київ, Одеса, Запоріжжя

 де значна відстань між центральною частиною міста та окраїною, застосовуються ставки податку без врахування зональності об’єктів нерухомості.

А.Соболевський (учасник громадського обговорення):

запитав, яка динаміка надходжень по податку на нерухоме майна та які підстави збільшення податку, адже, як зазначено в аналізі регуляторного впливу регуляторного акта «надходження від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у 2018 році склали 30 734,8 тис.грн, що майже на 50% більше, ніж у 2017 році, на 2019 рік заплановані надходження з урахуванням змін у сумі 41 млн грн».

Л.Попович (представник від розробника РА):

повідомила, що на сьогодні є позитивна динаміка надходжень до міського бюджету від податку на нерухоме майно.  Збільшення надходжень від сплати даного податку у порівнянні з 2019 роком на 4 млн.грн. очікується, в основному, у звʼязку із впливом ряду чинників, зокрема збільшення на законодавчому рівні розміру мінімальної заробітної плати на 5,6%, погашення субʼєктами господарювання податкового боргу, який станом на 01.05.2019р. становить 9,9 млн.грн (в т.ч. ЮО – 994,7 тис.грн, ФО – 8902,4 тис.грн), зміни кількості платників податку тощо.

А.Соболевський (учасник громадського обговорення):

зауважив, що дане обґрунтування має бути описане в аналізі регуляторного впливу, оскільки без нього не зрозуміло, чому відбувається збільшення надходжень до бюджету.

Також він зауважив, що відповідно до діючого законодавства під час розгляду даного проекту рішення на сесії міської ради повинен бути озвучений висновок Державної регуляторної служби України. Тому необхідно в найкоротший термін відправити даний проект рішення та аналіз регуляторного впливу для отримання висновків та рекомендацій.

В.Кіщук (учасник громадського обговорення):

запитав, які будівлі промисловості підпадають під ставку оподаткування 0,3% від мінімальної заробітної плати, а які не є об’єктом оподаткування.

Л.Іванів (представник від розробника РА):

пояснила, що згідно із ПКУ не є об’єктом оподаткування будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств. Проте, будiвлi промисловi та склади, що використовуються не промисловими підприємствами, підпадають під ставку оподаткування 0,3%.

В.Кіщук (учасник громадського обговорення):

зауважив, що в їхнього підприємства відкритий КВЕД про здачу приміщення в оренду. Таким чином здача приміщення в оренду є використанням за призначенням та не може оподатковуватися за ставкою 0,3% мін. ЗП.

А.Соболевський (учасник громадського обговорення):

зауважив, що згідно згідно із п. 266.2.2. ПКУ гуртожитки не є об’єктом оподаткування, проте в проекті рішення пропонується застосовувати ставки податку в розмірі 0,1% мін. ЗП.

Л.Іванів (представник від розробника РА):

пояснила, що ставки застосовуються у випадку, коли гуртожиток використовується не за призначенням, не як житловий фонд. А також, якщо приміщення, які звільняються від сплати податку відповідно ПКУ, надаються в оренду субʼєктам господарювання для здійснення ними підприємницької діяльності, тоді застосовується ставка податку, яка пропонується даним проектом рішення. 

 

А.Соболевський (учасник громадського обговорення):

повідомив, що згідно діючої редакції ПКУ до гуртожитків не можуть застосовуватись ставки оподаткування.

Надав пропозиції до проекту регуляторного акта:

1. Обґрунтувати в аналізі регуляторного впливу необхідність прийняття відповідних ставок податку на нерухоме майно.

2. Виключити з проекту рішення норми, які суперечать ПКУ.

3. Врахувати зауваження про неприйнятність прийняття рішення на сесії міської ради без врахування зауважень від Державної регуляторної служби України.

 

В.Кіщук (учасник громадського обговорення):

запропонував встановити ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, із врахуванням місця розташування обʼєктів нерухомості (зональності)

 

ПОСТАНОВИЛИ:

за результатами обговорення рекомендовано розробнику регуляторного акта внести проект рішення на розгляд міської ради з врахуванням обґрунтованих пропозицій, що прозвучали під час громадського обговорення.

Актуально

До відома суб’єктів господарювання та мешканців Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади!
Опубліковано: 30 Лип 2020 13:54
Інформація про проведення електронного аукціону без умов з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 163,2 кв.м, які розташовані за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Ю. Целевича, 4А у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 23 Лип 2020 13:59
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 196,3 кв.м, розташованих за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 69
Опубліковано: 23 Лип 2020 13:55
До уваги розповсюджувачів зовнішньої реклами
Опубліковано: 16 Лип 2020 17:13
Для абітурієнтів, яким прийшла повістка з військового комісаріату
Опубліковано: 16 Лип 2020 16:50
До відома суб’єктів господарювання та мешканців Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади
Опубліковано: 14 Лип 2020 10:04

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ