• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Громадські
обговорення

Результати проведення відкритого громадського обговорення проекту регуляторного акта - рішення виконавчого комітету «Про тарифи на проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування»

Результати проведення відкритого громадського обговорення проекту регуляторного акта - рішення виконавчого комітету «Про тарифи на проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування»

 

27.02.2018 р. о 14-00 год. в приміщенні виконавчого комітету міської ради (вул. Грушевського,21, каб.311) відбулося  відкрите громадське обговорення проекту регуляторного акта – рішення виконавчого комітету міської ради «Про тарифи на проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування».

 

Ініціатор проведення – управління транспорту та зв’язку Івано-Франківської міської ради.

 

Організатор проведення – відділ промисловості та розвитку підприємництва управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

 

ВИСТУПИЛИ:

О.Ганчак:

Повідомив присутнім про мету розробки проекту рішення виконавчого комітету міської ради «Про тарифи на проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування» (далі – Проект рішення). Метою прийняття рішення є встановлення економічно обґрунтованих тарифів на послуги по обслуговуванню пасажирів на міському автотранспорті.

Згідно Проекту рішення пропонується погодити для перевізників, які здійснюють перевезення на міських автобусних маршрутах загального користування на підставі договору (надалі – Перевізники), граничний розмір тарифу на проїзд пасажирів у міському пасажирському автотранспорті загального користування у період доби з 06.00 год до 20.00 год. в розмірі 5, 00 грн., а у період з 20.00 год. до 23.00 год – в розмірі 7,00 гривень.

В п. 2 Проекту рішення пропонується викласти перелік пільгових категорій, яким буде надано право на пільговий проїзд. Рішення вступає в дію з 1 квітня 2018 року. Також після 1 квітня пропонується внести відповідні зміни в договори з перевізниками щодо переліку пільгових категорій, яким буде надаватись право на безкоштовний проїзд.

Р. Янчук – керівник приватної аудиторської фірми «Аудит-сервіс»:

повідомив, що його фірма вже здійснювала розрахунки тарифу на автобусні перевезення в м. Чернівці.

Р.О. Янчук розповів детально, як проводились розрахунки відповідно до Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту, що затверджена наказом МТЗУ від 17.11.2009  № 1175.

Згідно Методики тариф на послуги з перевезення пасажирів розраховується за формулою:

Тм=(Sп+Пп)/Qп;

Sп – планова річна собівартість послуг на маршруті;

Пп – плановий річний прибуток від надання послуг;

Qп – запланований річний обсяг перевезень пасажирів.

 

Згідно наказу МТЗУ від 17.11.2009  № 1175 Перегляд рівня тарифів повинен здійснюватися  в разі зміни вартості палива більш ніж на 10%. В м. Івано-Франківськ тарифи переглядались ще в 2015 році коли вартість палива гуртова становила 15 грн., станом на 27.02.2018р. – 25,5 грн. Мінімальна зарплата зросла з 1378 грн. до 3723 грн. Зросла і вартість запчастин, оскільки їх вартість прямопропорційна курсу долара, адже в Україні практично не виробляються необхідні запчастини.

Найбільша частка в матеріальній складовій витрат складає вартість палива – 70%. Також значні частки витрат мають витрати на заміну акумуляторів, масла, автошини та інші запасні частини. Згідно методики розрахунків рентабельність становить 10%.

В результаті проведених розрахунків на семи маршрутах  ТзОВ «Корида-Транс» величина тарифу на перевезення коливається, в зв’язку з характеристиками певного маршруту і становить: на маршруті №22 – 4,16 грн.; №25 – 4,13 грн.; №44 – 7,56 грн.; №41 – 8,14 грн. Середній тариф по підприємству становить при розрахунку, що всі пасажири оплачують за проїзд – 5,51 грн. Якщо враховувати, що частка пільговиків на маршрутів становить 30-40% то середній тариф даного підприємства повинен становити – 8,27 грн.

А.Серафим – водій:

звернув увагу, що згідно розрахунків тарифу купівля нового транспорту не передбачена, коштів достатньо тільки на незначне оновлення.

Я.Возняк:

зазначив, що згідно оприлюднених документів та Проекту рішення, розміщених на офіційному сайті міста, одною з переваг від збільшення тарифу є збільшення надходжень до бюджету міста та покращення якості, в той же час в документі зазначено, що перевізники на єдиній системі оподаткування, а отже збільшення надходжень до бюджету не буде.

Р. Янчук:

роз’яснив, що суб’єкти господарювання на третій групі оподаткування сплачують відсоток від доходів, тому надходження зростуть. Щодо покращення якості, то згідно вказаного тарифу підприємство може оновити до 10% транспортних засобів за рік.

Я.Возняк:

зауважив, що право на безоплатний проїзд, зазначене в законодавстві, задовольняється тільки частково в період до 10 год. і після 16 год. згідно даного Проекту рішення.

О.Ганчак:

пояснив, що дане питання вже обговорювалось на інших громадських обговореннях і прийнято відповідне рішення виконавчого комітету. В свою чергу, як зазначив О.Ганчак, місто Івано-Франківськ є одне з найкращих по забезпечені соціального перевезення пасажирів.

А.Серафим:

зауважив, що згідно законодавства місто повинно відшкодовувати перевізникам за надання послуг перевезення пільгових категорій населення.

 

 

Я.Возняк:

зазначив, що він не погоджується з даними розрахунками витрат на заміну масла, адже згідно його розрахунків вони не збігаються з нормативними показниками.

Р. Янчук:

повідомив, що розрахунки, які проводила його фірма були здійснені відповідно до методики затвердженої Міністерство транспорту і зв’язку.

Я.Возняк:

зауважив, що враховуючи попередню зустріч, на цих громадських обговореннях повинна була бути велика таблиця з розрахунками, адже це б спростило дискусію. В свою чергу  Я.Возняк повідомив, що необхідно чітко перевірити пасажиропотік зазначений в документах, адже провести облік згідно білетів не можливо, а це одна з основних складових тарифу.

О.Ганчак:

зачитав дані пасажиропотоку, які було зібрані з представниками громадськості.

Період доби

Кількість пасажирів, що сплатили за проїзд

Кількість пасажирів пільгових категорій

Маршрут №21

з 7.00 до 9.00

116

7

з 13.00 до 15.00

52

38

з 18.00 до 19.00

69

6

Маршрут №22

з 7.00 до 9.00

131

9

з 13.00 до 15.00

144

62

з 18.00 до 19.00

206

12

Маршрут №24

з 7.00 до 9.00

69

53

з 13.00 до 15.00

92

14

з 18.00 до 19.00

80

5

Маршрут №41

з 7.00 до 9.00

61

33

з 13.00 до 15.00

56

46

з 18.00 до 19.00

114

12

О.Стахів – голова ГС «Спілка перевізників Івано-Франківська»:

зазначив, що згідно його даних кількість пільгових категорій значно вища і становить до 70% в залежності від періоду доби. На сьогодні дуже складно найти водіїв, всі масово виїжджають за кордон. При таких тарифах перевізникам не вигідно працювати, тому щоб зберегти поточну ситуацію необхідно підняти тариф до належного рівня. Для прикладу у м. Вінниця, з якої всі міста беруть приклад, доля приватного і комунального перевезення становить 50 на 50 відсотків.

Також О.Стахів зауважив, що приватні перевізники не отримують дотацій/відшкодувань з міського бюджету, як, наприклад, Теплокомуненерго.

Т.Грейда:

запитав, чому нема альтернативного розрахунку тарифу де, до прикладу, було зазначено що пільгові категорії населення повинні платити 10-25% вартості квитка, адже при безкоштовній послузі відбуваються зловживання зі сторони пільгових категорій. Також він запитав, чи не можливо передбачити оплату за кожен кілометр проїзду.

О.Ганчак:

відповів, що згідно законодавства пільговий проїзд повинен бути безкоштовним. Щодо оплати за кілометр, то згідно чинного законодавства місто не може закупляти послуги перевезень за кожен кілометр. На додаток, згідно чинних договорів, що були укладені на 5 років після конкурсу в 2015 році, не передбачена така форма розрахунків з перевізниками.

П. Ребрин - водій 25 маршруту:

зазначив, що за його підрахунками, кількість пільговиків у вихідний день складає 500-600 осіб, в робочий день 800-1000 осіб. Частка пільговиків становить до 70%, 20% - платять за проїзд і 10% - учнів/студентів.

Представник перевізника:

надав, пропозиції нараховувати на «картку івано-франківця», згідно якої буде забезпечуватися перевезення пільгових категорій, відшкодування для власників такої картки.

Г.Мельник:

надав наступні пропозиції:

1. Номер маршруту також має бути і на задньому склі автобуса.

2. В темну пору доби, а також в морозну погоду (коли вікна в автобусі замерзають), слід обов’язково оголошувати назви зупинок.

3. Для пасажирів в автобусах (тролейбусах) необхідно розмістити наступну інформацію:

- «Не відволікайте увагу водія, передаючи кошти на квиток, в місцях підвищеної аварійності (на поворотах, розв’язках т. і.);

- «Не розмовляйте по мобільному телефону, попросіть щоб вам передзвонили пізніше».

 

ПОСТАНОВИЛИ:

за результатами обговорення рекомендовано розробнику регуляторного акта внести проект рішення на розгляд виконавчого комітету міської ради з врахуванням зауважень, які прозвучали під час обговорення.

Актуально

Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 453,5 кв.м, розташованих в підвалі будинку на вул. Ю. Целевича, 16В у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 28 Тра 2020 11:53
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – складу мінеральних добрив на вул. І.Франка, 2 Б в с. Добровляни Тисменицького району
Опубліковано: 28 Тра 2020 11:49
ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ про відбір виконавців земельних торгів
Опубліковано: 28 Тра 2020 10:49
ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ про проведення конкурсу з відбору виконавця робіт із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель
Опубліковано: 28 Тра 2020 10:48
До уваги споживачів: в турецьких лимонах виявили оксид фенбутатіну
Опубліковано: 26 Тра 2020 17:05
Віртуальна платформа емоційної підтримки
Опубліковано: 20 Тра 2020 14:18

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ