• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Розвиток
сіл

Основні соціально-економічні здобутки села Вовчинець Івано-Франківської міської ради в 2011 році

Соціально-економічний розвиток села Вовчинець

Івано-Франківської міської ради в 2011 році

У 2011 році у селі Вовчинець Івано-Франківської міської ради проведена значна робота із виконання плану соціально-економічного розвитку села. Відремонтовано старий корпус школи, відкрито народний дім, триває будівництво садка. Виконання програми соціально-економічного розвитку села та основн их заход ів за 2011 рік.

Комунальна сфера села :

- продовжено будівництво дитячого садка на вул. Живописній;

- проведено ремонтні роботи на вулицях села;

- проведено освітлення вулиць села;

- прокладено водогони та каналізація.

Основні роботи з благоустрою в 2012 році місцева влада планує здійснювати в районі новобудов мікрорайону «Каскад». Розроблений проект реконструкції електромереж та двох трансформаторних станцій, що дозволить заживити 200 будинків за, так званою, другою категорією надійності електропостачання. Продовжуватиметься асфальтування та освітлення вулиць. Важливим є питання збору та налагодження вивезення з території села ТПВ, особливо у літній період, коли чимало мешканців Івано-Франківська відпочивають на берегах озер і річок, схилами Вовчинецьких гір, залишаючи побутове сміття.

Школа

Ще однією подією минулого року, якою може пишатися Вовчинецька влада і громада, стала реконструкція, побудованого ще на початку минулого століття, старого корпусу місцевої школи.

Відновлювальні роботи орієнтовною вартістю 1 млн. гривень тут здійснили виключно за спонсорські кошти.

Зараз - це фактично заново відбудована й накрита металочерепицею споруда з новим електричним розгалуженням, облицюванням та утепленими стінами. Тут буде розміщена шкільна кухня, укомплектована новим обладнанням, їдальня, спортивні кімнати й шкільна майстерня, а також буде вирішене питання укомплектування новим обладнанням майстерні.

Дитячий садок :

Після завершення довгобуду села - будинку культури, зведено ще один важливий для села соціальний об’єкт – дитячий садок. За 2007-2011роки у селі Вовчинець народилося 238 дітей, а 35-40% мешканців села – це молоді сім’ї, які теж стикнулися з проблемою влаштування дітей у дошкільні заклади. Тож необхідність будівництва сучасного дитячого садка для села є очевидною. Його замовником є безпосередньо Вовчинецька сільська рада. Всі роботи здійснюються під її наглядом і контролем, що безперечно лише додає відповідальності сільській владі за якість ведення будівництва і вчасну здачу об’єкта в експлуатацію. Відкриття дитячого садка планується здійснити вже у третьому кварталі 2012 року. Споруда розрахована на вісім дошкільних груп – на 150 дітей.

Народний дім

Наприкінці минулого року у селі Вовчинець сталась непересічна подія, якої село чекало 40 років. Тут урочисто відкрили народний дім, спорудження якого почалось ще десять років тому.

Замовником будівництва народного дому було управління капітального будівництва виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, головним його інвестором - сільська рада. В 2011 році у с.Вовчинець урочисто відкрито народний дім, який має стати справжнім храмом культури. Впевненість у цьому на його відкритті висловлювали сільський голова Михайло Назар, начальник управління культури облдержадміністрації Володимир Федорак, заступник міського голови Івано-Франківська Михайло Верес та секретар міської ради Руслан Марцінків. Сільська влада зараз вирішує питання придбання для нового закладу культури необхідного обладнання та меблів. У бюджеті 2012 року передбачено 50 тисяч гривень на придбання звукової та світлової апаратури. Тут також є приміщення для занять різноманітних гуртків, колективів художньої самодіяльності, можна буде навчатись грі на музичних інструментах та займатись вокалом. Небайдужі мешканці села вже зголошуються передавати свої навики молодому поколінню – навчати пісень, народних звичаїв та обрядів всіх охочих до цього місцевих школярів, багато з яких є також учнями музичних і мистецьких шкіл Івано-Франківська.

Працюватиме в народному домі й вовчинецький аматорський хор «Червона калина» під керівництвом Надії Данишенко та Світлани Якубаш. Цей колектив вже здобув визнання і отримав звання народного. Аматорський хор виступав не лише на Прикарпатті, але й гастролював по Україні. У 90-роки, під час національного відродження, неодноразово відвідував з концертами східні регіони України. Також у планах Вовчинецької влади відродити духовий оркестр, який існував ще за Польщі. «Зараз щонеділі у будинку культури аншлаг. Люди йдуть до клубу. Ми приймаємо концерти художніх колективів з інших сіл міськради та міста Івано-Франківська, - каже М.Назар, тут виступають і колективи села, які досі проводили репетиції у школі, а концерти давали «просто неба». Ми будемо робити все, щоб цей заклад був не лише місцем для розваг, а сприяв розвиткові культури. У нас є дуже багато здібної, талановитої молоді, яка через сцену нашого народного дому може вийти на інші, більші сцени міста, області, України».

ФАП, відділеня сімейної медицини

Вовчинецька сільська рада й надалі фінансово підтримуватиме місцевий фельдшерсько-акушерський пункт (ФАП), який, у рамках реформування системи охорони здоров’я, віднедавна перебуває у підпорядкуванні Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні, а також має намір у цьому році організувати нове відділення загальної практики сімейної медицини в районі новобудов мікрорайону «Каскад» в одному з приміщень багатоповерхівки на вулиці Ключній, щоб таким чином наблизити до його мешканців сільську медицину. Саме там зараз розбудовується так зване «Нове село». Загалом на території Вовчинецької сільської ради наразі проживає понад 3 тис. осіб. Їх кількість щороку зростає: як за рахунок природного приросту, так і за рахунок міграції мешканців міста, більшість з яких становлять молоді люди та молоді сім’ї.

А тому одного ФАП в центрі села для його мешканців вже замало. Хоча сільська медицина зараз перебуває у підпорядкуванні Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні, в бюджеті на 2012 рік передбачено 25 тисяч гривень для фінансування невідкладної медичної допомоги.

В 2012 році сільська влада також планує розпочати проектні роботи для будівництва другої черги адмінбудинку з приміщеннями для сільської медицини, де розташуються ФАП, фізкабінет, аптека і будуть всі умови для подальшого розширення надання населенню медичних послуг.

Серед інших завдань

Перевиконавши у минулому році загальний фонд сільського бюджету на 130%, Вовчинецька сільська влада шукає нові шляхи його наповнення.

Загальний фонд бюджету 2012 року затверджено у сумі 1 млн.800тис.грн., а бюджет розвитку – у розмірі 3,5 млн.грн. Це, відповідно, на 100 тисяч грн. більше і на один мільйон менше, ніж у 2011 році. Основними бюджетонаповнюючими статтями є надходження від оренди і продажу землі, але це вичерпний ресурс. Тому сільська влада зараз міркує над додатковими джерелами надходжень.

Сільський бюджет наразі недоотримує поверненого податку з доходів фізичних осіб, які працюють на підприємствах, розташованих на території Вовчинецької сільської ради. Серед таких підприємств, зокрема, супермаркет «Метро», інститут менеджменту та економіки «Галицька академія», АТ «Родон» з його підрозділами та коледж електронних приладів. У минулому році загальний фонд бюджету вдалось перевиконати на 130%, а невиконання 500 тисяч грн. надходжень до бюджету розвитку, який мав скласти 4,5 млн.грн., компенсувала державна субвенція на суму 1,2 млн. грн. На даний час у села та його мешканців і досі залишається чимало проблем, яких сільській громаді, сільському бюджету без допомоги міської влади не подолати. Насамперед – це роботи з берегоукріплення, завершення будівництва дамб, а також вирішення давньої проблеми відведення за межі села річки Рудка.

 

Актуально

До відома суб’єктів господарювання та мешканців Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади!
Опубліковано: 30 Лип 2020 13:54
Інформація про проведення електронного аукціону без умов з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 163,2 кв.м, які розташовані за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Ю. Целевича, 4А у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 23 Лип 2020 13:59
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 196,3 кв.м, розташованих за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 69
Опубліковано: 23 Лип 2020 13:55
До уваги розповсюджувачів зовнішньої реклами
Опубліковано: 16 Лип 2020 17:13
Для абітурієнтів, яким прийшла повістка з військового комісаріату
Опубліковано: 16 Лип 2020 16:50
До відома суб’єктів господарювання та мешканців Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади
Опубліковано: 14 Лип 2020 10:04

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ