• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Підтримка
учасників АТО та їх сімей

Департамент соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради про забезпечення соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей інформує

    Департамент соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради про забезпечення соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей  інформує наступне.

В м. Івано-Франківську розпорядженням міського голови від 30.12.2015 року №622-р затверджено план заходів щодо соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей, а також координації роботи, відповідно до якого структурними підрозділами виконавчого комітету міської ради визначено відповідальних посадових осіб для сприяння роботи Центру допомоги учасникам антитерористичної операції при Івано-Франківській обласній державній адміністрації.

Рішенням сесії Івано-Франківської міської ради від 08.07.2016 року №161-6 затверджено «Міську програму соціального захисту членів сімей загиблих учасників АТО», якою передбачено поліпшення соціального захисту членів сімей загиблих учасників АТО (в т.ч. тих, які були визнані бійцями-добровольцями АТО відповідно до рішення Івано-Франківської обласної ради від 18.03.2016 року №113-4/2016), можливість отримати підтримку щодо якісного медичного обслуговування, надання матеріальної допомоги, вирішення інших соціально-побутових питань.

Розпорядженням міського голови від 04.09.2014 року №330-р створено Координаційний комітет допомоги учасникам АТО, які постраждали під час бойових дій та членам їх сімей. Координаційний комітет забезпечує в межах наявних можливостей надання матеріальної допомоги, оперативне розв’язання проблем, з якими звертаються члени сімей поранених та загиблих військовослужбовців, а також члени сімей мобілізованих військовослужбовців, що потребують особливої уваги чи перебувають в складних життєвих обставинах.

Відповідно до розпоряджень міського голови з коштів міського бюджету 22 родинам загиблих (померлих) учасників АТО виділено одноразову грошову допомогу в розмірі 100 000 грн. кожній сім’ї  на загальну суму 2 млн. 200 тис. грн. (в т.ч. 8 в 2016 році).

Відповідно до протоколів засідань Координаційного комітету допомоги учасникам АТО надано матеріальну допомогу 1387учасникам АТО чи членам їх сімей (в т.ч.71 пораненому) на загальну суму 1 млн. 851 тис. 600 грн.

 

Протягом  2016 року надано матеріальні допомоги 278  учасникам (в т.ч. 2 пораненим) АТО чи членам їх сімей та 8 родинам загиблих учасників АТО  на загальну суму 1 млн. 267 тис. 600 грн.

В департаменті соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради (вул. Грушевського, 29, каб.10, тел.75-80-81) розпорядженням міського голови №324-р від 23.05.2016 року створено «Єдине вікно» з надання пільг з оплати за житлово-комунальні послуги учасникам АТО та членам їх сімей.

Для відшкодування витрат, пов’язаних з наданням пільг на оплату за житлово-комунальні послуги учасникам АТО та членам їх сімей, членам сімей загиблих в АТО та учасникам бойових дій в міському бюджеті на 2016 рік затверджено 2180,0 тис. грн. Пільги надаються в розмірі:

-учасникам АТО та членам їх сімей - 100 відсотків в межах норм споживання;

-членам сімей загиблих в АТО - 50 відсотків (при умові, коли не надаються пільги з державного бюджету - 100 відсотків);

-учасникам бойових дій та членам їх сімей - 25 відсотків.

В Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків станом на 28.07.2016р. зареєстровано:

- 34 інваліди війни, з числа учасників АТО (100% з коштів державного бюджету);

- 1058 учасників бойових дій, з числа учасників АТО (75% з коштів державного бюджету та 25% з коштів міського бюджету);

- 36 членів сімей загиблих в зоні проведення  АТО (50% з коштів державного бюджету та 50% з коштів міського бюджету  ).

До тимчасового реєстру учасників АТО та членів їх сімей внесено інформацію про 285 учасників АТО, яким з коштів міського бюджету відшкодовуються пільги в розмірі 100%.

Станом на 28.07.2016 року на обліку в департаменті соціальної політики для забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування перебуває 133 учасники  антитерористичної операції. 88 учасників АТО (з них: 34 в 2016 році) забезпечено путівками на санаторно-курортне лікування,24 учасники антитерористичної операції (з них: 21 в 2016 році) направлено на психологічну реабілітацію.

Технічними засобами реабілітації забезпечено 4 інваліди війни з числа учасників антитерористичної операції.

Зметою забезпечення соціальної та професійної адаптації  учасників антитерористичної операції, які виявили бажання пройти перепідготовку та професійне навчання відповідно до постанови КМУ від 31.03.2015 року № 179 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку)» департамент соціальної політики направив на навчання  57 учасників АТО.

На квартирному обліку станом на 28.07.2016 року перебуває 290 учасників АТО, з них:

- 5 сімей загиблих учасників АТО;

- 10 інвалідів війни з числа учасників АТО;

- 247 учасників бойових дій з числа учасників АТО;

- 28 учасників АТО.

В 2014 році отримали житло 9 сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції.

У 2015 році отримали житло 5 сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції та 4 інваліди війни 2 групи з числа військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції.

Станом на 28.07.2016 року в списках Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області з числа жителів м. Івано-Франківська на отримання земельних ділянок для ведення садівництва та особистого селянського господарства  перебуває 752 учасники АТО, з них:

- 24 учасникам АТО Головним управлінням затверджено проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок;

-   25 учасникам АТО Головним управлінням надано дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок (урочище «Сад» за межами м. Тисмениця);

-   76 учасникам АТО органами місцевого самоврядування надано дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на території Івано-Франківської міської ради;

-  36 учасникам АТО органами місцевого самоврядування затверджено проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передано їх у власність на території Івано-Франківської міської ради.

Крім того, до органів місцевого самоврядування на території Івано-Франківської міської ради від учасників антитерористичної операції надійшло 1243 клопотання щодо надання земельних ділянок, з яких прийнято 76 рішень про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок на площу 5,8406 га,  1164 клопотання знаходяться на розгляді, а саме:

- до виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради надійшло 952 заяви від учасників АТО та членів їх сімей щодо отримання земельної ділянки під індивідуальне будівництво, в тому числі:

12 заяв від членів сімей загиблих учасників АТО;

22 заяви від інвалідів війни;

753 заяви від учасників бойових дій.

- до виконавчого комітету Крихівецької сільської ради звернулося 118 учасників антитерористичної операції щодо надання їм земельних ділянок. Сесією сільської ради прийнято рішення розглянути дані заяви після затвердження генерального плану с. Крихівці та детального плану території в районі садового товариства «Керамік» (вул. Лугова);

- до виконавчого комітету Хриплинської сільської ради звернулося 14 учасників АТО та членів їх сімей щодо виділення їм земельних ділянок, 7 учасникам АТО надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою, 3 учасникам АТО відмовлено у задоволенні заяв у зв’язку з відсутністю вільного земельного фонду ;

- до виконавчого комітету Микитинецької сільської ради звернулося 48 учасників АТО та членів їх сімей щодо виділення їм земельних ділянок, 27 учасникам АТО надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою;

- до виконавчого комітету Вовчинецької сільської ради звернувся 81 учасник АТО та членів їх сімей щодо виділення їм земельних ділянок, 9 учасникам АТО надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою;

- до виконавчого комітету Угорницької сільської ради звернулося 30 учасників АТО та членів їх сімей щодо виділення їм земельних ділянок, 28 учасникам АТО надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою.

Головним управлінням Держгеокадастру в області прийнято 24 накази про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО із Івано-Франківської міської ради за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності для ведення садівництва та особистого селянського господарства на території Богородчанського, Долинського, Рогатинського, Снятинського та Надвірнянського районів.

Для забезпечення  медичним обслуговуванням учасників АТО в усіх територіальних поліклініках міста працює «єдине вікно» для позачергового обслуговування учасників антитерористичної операції. Розроблений   «Клінічний маршрут пацієнта-учасника АТО, демобілізованого військовослужбовця».

Призначені відповідальні  особи за стан медичного забезпечення та створення бази даних учасників АТО і  демобілізованих військовослужбовців, встановлено інформаційне табло.

На базі відділень профілактичних оглядів поліклінік працює комісія для проведення медичних оглядів учасників АТО. Медичні огляди проводяться членами медичної комісії із залученням за потребою лікарів вузьких спеціальностей, проводиться повне лабораторне та діагностичне обстеження.

Станом на 28.07.2016р.  за медичною допомогою  звернулось 410 учасників АТО (з них: 84 поранені), 150 звернулись в заклади охорони здоров’я з соматичними захворюваннями,  які виникли під час перебування в зоні АТО.

Диспансерним спостереженням в поліклінічних закладах міста охоплено 286 демобілізованих учасників АТО, з них: 156 потребують медичної, 58 фізичної, 214 психологічної реабілітації .

В стаціонарних закладах міста проліковано 162 учасників антитерористичної операції, з них 29 прооперовано.

Видано довідки на санаторно-курортне лікування 244 учасникам АТО, з них 68 пройшли санаторно-курортне лікування.

Для учасників АТО на 2016 рік у ЦМКЛ закладені кошти:

-300 тис. грн. на медикаменти;

-300 тис. грн. на харчування.

Фахівцями із соціальної роботи МЦСССДМ відвідано 566 сімей учасників АТО, в яких виховується 550 дітей та надано соціальні послуги відповідно до потреб. За результатами роботи  5 сімей перебувають під соціальним супроводом.

Станом на травень 2016 року в загальноосвітніх навчальних закладах м.Івано-Франківська навчалося 650 дітей, батьки яких беруть участь в антитерористичній операції (в т.ч. 8 дітей, батьки яких загинули в зоні проведення АТО), дошкільні навчальні заклади відвідують 268 дітей.

Відповідно до рішення сесії міської ради від 29.10.2015 року №1855-58 діти, батьки яких є учасниками АТО забезпечені безкоштовним харчуванням. Діти даної категорії знаходяться під постійним соціально-психологічним супроводом, залучаються до позашкільної, гурткової роботи, інтерактивних занять та тренінгів.

Для забезпечення послугами з оздоровлення та відпочинку дітей, батьки яких є учасниками АТО, департаментом освіти та науки сформовано та постійно оновлюється база даних дітей зазначеної категорії.

У літній період 2016 року звертається особлива увага на забезпечення реалізації прав дітей учасників АТО на оздоровлення та відпочинок.

За рахунок бюджетних коштів у пришкільних таборах з денним перебуванням, організованих на базі  19 загальноосвітніх навчальних закладів у червні 2016 року оздоровленням та відпочинком охоплено 108 дітей та 18 дітей оздоровлено впродовж першої зміни на базі ПОК «Лімниця».

В Івано-Франківському міському центрі зайнятості при зверненні демобілізованих військовослужбовців їм надається повний спектр послуг щодо сприяння у працевлаштуванні.

Протягом 1 півріччя 2016 року до Івано-Франківського міського центру зайнятості звернулось 93 учасники АТО, які отримали статус безробітного. Працевлаштовано протягом відповідного періоду 18 учасників АТО (за направленням центру зайнятості 16 осіб, та 2 особи самостійно).  Також 4 особи з числа учасників АТО призвано на військову службу за контрактом на особливий період.

Для сприяння започаткуванню демобілізованими військовослужбовцями власної справи Івано-Франківським міським центром зайнятості проводяться семінари за тематикою «Презентація курсів навчання» та організовуються цільові курси підвищення кваліфікації  «основи малого підприємництва» в Івано-Франківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Так, протягом січня-червня 2016 року 4 особам з числа учасників антитерористичної операції  виплачено одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Івано-Франківський міський центр зайнятості проводить інформаційно-роз’яснювальні заходи щодо проведення професійного навчання учасників АТО, видачі ваучерів на перепідготовку, спеціалізацію, підвищення кваліфікації для підвищення конкурентоспроможності демобілізованих військовослужбовців на ринку праці. У січні-червні 2016р. 2 особи з числа вищевказаної категорії зверталися за консультацією щодо отриманням ваучера.

На офіційному сайті міста Івано-Франківську в розділі «Підтримка учасників АТО» постійно висвітлюється та оновлюється інформація щодо соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей.

Актуально

Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 85,2 кв.м в будинку на вул. Дністровській, 63 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 09 Лип 2020 14:50
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 44,8 кв.м в будинку на вул. Гетьмана Мазепи, 66 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 09 Лип 2020 14:48
ПАМ'ЯТКА ГРОМАДЯНАМ УКРАЇНИ, ЯКІ ПЕРЕТИНАЮТЬ КОРДОН З РОСІЙСЬКОЮ ФЕДЕРАЦІЄЮ АБО РЕСПУБЛІКОЮ БІЛОРУСЬ
Опубліковано: 08 Лип 2020 14:31
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 453,5 кв.м, розташованих в підвалі будинку на вул. Ю. Целевича, 16В у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 07 Лип 2020 8:52
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – складу мінеральних добрив на вул. І.Франка, 2Б в с. Добровляни Тисменицького району
Опубліковано: 07 Лип 2020 8:51
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 15,5 кв.м на вул. Бельведерській, 4 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 07 Лип 2020 8:49

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ