• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Місцеві
новини

АКТУАЛЬНО ПРО СУБСИДІЇ

Департамент соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 року № 807 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» затверджено нову редакцію Положення про порядок призначення житлових субсидій.

 

Стосовно умов за яких субсидія не призначається

 

1) опалювана площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку, 200 кв. метрів для індивідуальних будинків (крім житлових приміщень дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, багатодітних сімей, сімей, у яких на початок місяця, з якого призначається субсидія, проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);

2) наявність транспортного засобу (у тому числі  у членів сім’ї), з дати випуску якого минуло менше 5 років (крім мопеда і причепа);

3) у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є працездатні особи: у яких взагалі відсутні доходи або їх нарахований середньомісячний дохід менший мінімальної зарплати та/або вони не сплатили єдиний соціальний внесок у мінімальному розмірі, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи.

Ці обмеження не стосується осіб, які:

- навчалися за денною формою навчання;

- зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості;

- отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по догляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомогу по безробіттю;

4) у разі купівлі (або набуття права власності) житла, земельної ділянки, товарів або оплати послуг на суму більше 50тис. грн.;

5) за наявності простроченої понад місяць заборгованості з оплати послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340грн.);

6) громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання;

7)у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які, за даними Єдиного реєстру боржників, мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря, осіб, до яких застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від роботи (посади), осіб, до яких застосовуються запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту або тримання під вартою).

Виходячи з конкретних обставин, що склалися, крім випадків, зазначених у  пункті 1 та 7, субсидія може бути призначена по рішенню комісії. Рішення про призначення (відмова у призначенні) комісією приймається на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

 

Щодо періоду врахування доходу для призначення субсидії

Під час призначення субсидії у жовтні 2019р. на опалювальний сезон враховуються доходи за І - ІІ квартали 2019 року (крім пенсії) за даними ДФС, Пенсійного фонду України. Розмір пенсії враховується за  серпень 2019 року.

Під час призначення субсидії у листопаді 2019р. враховуються доходи за ІІ - ІІІ квартали 2019 року (крім пенсії) за даними ДФС, Пенсійного фонду України. Розмір пенсії враховується за  вересень 2019 року.

Під час призначення субсидії у грудні 2019р. враховуються доходи за ІІ - ІІІ квартали 2019 року (крім пенсії) за даними ДФС, Пенсійного фонду України. Розмір пенсії враховується за  жовтень 2019 року.

Під час призначення субсидії у травні 2020р. на неопалювальний сезон враховуються доходи за ІІІ-ІV квартали 2019 року (крім пенсії) за даними ДФС, Пенсійного фонду України. Розмір пенсії враховується за березень 2020 року.

 

Стосовно терміну, на який призначається субсидія

  Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується:

  на неопалювальний сезон — з 1 травня по 30 вересня;

  на опалювальний сезон — з 1 жовтня по 30 квітня.

 Житлова субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення в опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.

 

Після закінчення строку отримання житлової субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють призначення житлової субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували житлову субсидію у попередньому періоді, крім домогосподарств:

у складі яких є особи, у яких відсутні доходи або їх нарахований середньомісячний дохід менший мінімальної зарплати та/або вони не сплатили єдиний соціальний внесок у мінімальному розмірі, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи;

у складі яких є внутрішньо переміщені особи;

у складі яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб;

які звертаються за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;

які орендують житлове приміщення для проживання і звертаються за житловою субсидією на оплату житлово-комунальних послуг.

 

Щодо сплати за послуги отримувачами субсидій

Громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми житлової субсидії, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої їм готівкою.

Стосовно повідомлення про зміни

Громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про виникнення обставин, зокрема щодо:

зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств;

зміни соціального статусу членів домогосподарства;

зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;

зміни переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

зміни переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;

зміни управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;

настання умов, зазначених у підпунктах 2 і 4 пункту 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, а саме:

-  набуття права власності або володіння на транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років;

 -  здійснення покупки (оплати послуг) на суму більше 50тис. грн. ( у тому числі набуття права власності).

 

В 2019 році запроваджено дві моделі надання житлових субсидій: безготівкова грошова форма і готівкова форма.

           1. з 01.01.2019 року  - безготівкова грошова форма, яка передбачає розрахунки за призначеними субсидіями через АТ «Ощадбанк» і виплату невикористаної субсидії готівкою через АТ «Ощадбанк» за результатами опалювального сезону.

          Субсидії у безготівковій формі надаються громадянам, які звернулися за призначенням субсидії вперше, а також тим, у яких є прострочена понад місяць заборгованості з оплати послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян мали борги за комунальні послуги.

Перерахування коштів за послуги (витрати) здійснюється у такій послідовності:

опалення (теплопостачання, газо- або електропостачання);

постачання гарячої води;

централізоване водопостачання та водовідведення;

постачання та розподіл електричної енергії;

постачання та розподіл природного газу;

поводження з побутовими відходами;

послуги з управління багатоквартирним будинком;

внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами.

    Одержувач житлової субсидії може визначити іншу послідовність перерахування коштів за послуги (витрати) шляхом подання відповідної заяви структурному підрозділу з питань соціального захисту населення.

          2. З 01.03.2019 року - готівкова форма. Кошти субсидії, починаючи з житлової субсидії за лютий 2019 року, виплачуються безпосередньо громадянам.

Виплата житлових субсидій у грошовій готівковій формі здійснюється шляхом перерахування коштів на рахунок громадянина, якому призначено житлову субсидію, відкритий в установі уповноваженого банку, або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта». Одержувачі субсидій можуть самостійно обрати куди їм перераховувати кошти. Це може бути один з 38 уповноважених  банків на здійснення соціальних виплат.

 

Зміни до постанови Кабінету Міністрів України  № 409 від 06.08.2014р.

«Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування»

Постановою Кабінетом Міністрів України  № 1176 від 27.12.2018 року переглянуто окремі соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами з урахуванням фактичного споживання енергоносіїв домогосподарствами.

Згідно з рішенням Уряду з 1 травня 2019 року в Україні діють такі соціальні нормативи:

- у разі використання природного газу для індивідуального опалення – 4,0 куб. метра на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період; 

- у разі використання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку - 0,0383Гкал на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;

 

- для користування послугами з централізованого постачання холодної води - 2,0 куб. метра на одну особу на місяць за наявності централізованого постачання гарячої води та 3,6 куб. метри на одну особу на місяць за відсутності централізованого постачання гарячої води;

- для користування послугами з централізованого водовідведення – 3,6 куб. метри на одну особу на місяць;

- у разі відсутності централізованого водовідведення (за відсутності системи централізованого водовідведення та за наявності централізованого водопостачання і вигрібних ям) для вивезення рідких нечистот – 3,6 куб. метри на одне домогосподарство на місяць.

 

За більш детальнішою інформацією можна звернутись до відділу субсидій департаменту соціальної політки виконкому Івано-Франківської міської ради за адресою: вул. Військових ветеранів, 10а (тел. 540440, 552696, 547281, 552089, 549318); вул. Івана Павла ІІ, 4; вул. Г.Мазепи, 185; вул. Галицька, 124а. 

 

АКТУАЛЬНО ПРО СУБСИДІЇ

 

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ