Вже традиційно на початку жовтня місто Люблін, Республіка Польща, приймало учасників Конгресу ініціатив Східної Європи (КІСЄ). Делегація з м. Івано-Франківська взяла участь у п’ятому етапі Конгресу Ініціатив Східної Європи, який проходив з 29 вересня – 01 жовтня 2016 року у приміщенні Люблінського конференц - центру. Очолив делегацію заступник міського голови Богдан Білик, до складу делегації ввійшли працівники виконавчого комітету міської ради, керівники промислових підприємств міста, представники малого і середнього бізнесу та громадських організацій.
Метою Конгресу є стимулювання ефективного та стабільного транскордонного співробітництва, зміцнення співпраці для розвитку, стимулювання діалогу між місцевою та регіональною владою.
Під час панельних дискусій серед основних тем обговорень, в яких взяли участь представники міста Івано-Франківська: децентралізація влади, а саме «Роль Республіки Польща в процесі децентралізації влади в Україні на рівні органів місцевого самоврядування», «Разом змінюємо місто. Співпраця у трикутнику «жителі – громадські організації – адміністрації», «Суспільна сила міст – як використовувати потенціал суспільства в формуванні органів самоуправління міст в Україні», перші досягнення реформ місцевого самоврядування на місцях, моделі примирення, а саме «Польща - Україна: досвід», освіта/наука в частині «Академічне місто – ідея, стратегія розвитку, модель співпраці міст з вищими навчальними закладами», громадянське суспільство, співпраця в бізнесі, сталий розвиток, спадщина, туризм та безпека у Східній Європі тощо.
В рамках однієї з тематичних дискусій щодо сталого розвитку міст заступник міського голови Богдан Білик виступив з презентацією на тему «Оновлення і ревіталізація в місті Івано-Франківську».
Конгрес ініціатив Східної Європи, як і супроводжуючі його заходи, реалізується в рамках діяльності аналітичного Центру східних компетенцій, заснованого за ініціативи міста Любліна, самоврядування Люблінського воєводства та входить в систему ООН міжнародної організації – Регіонального бюро Програми розвитку ООН (ПРООН) в Польщі. Взаємна підтримка партнерів у реалізації Конгресу є додатковою гарантією того, що цей захід є успішною подією транс'європейського характеру.
Дискусії в рамках Конгресу відбувалися у 8 тематичних лініях: «належне управління», «громадянське суспільство», «культура для розвитку», «освіта/наука», «туризм», «охорона навколишнього середовища», «спадщина», «контексти». КІСЄ збирає експертів та осіб, які приймають рішення, представників регіональної та місцевої влади, міжнародних організацій, підприємств, журналістів та публіцистів, практиків у різних галузях, дипломатів з Польщі, ЄС та країн Східного Партнерства.
За результатами Конгресу сторонами були розроблені рекомендації співпраці у ряді зазначених вище програмних напрямках.
Відділ промисловості та розвитку підприємництва