Новостворене управління транспорту та зв’язку одним з основних напрямків роботи має контроль за виконанням умов Договору нового зразка між перевізником і виконавчим комітетом та якістю надання послуг перевезення пасажирів в громадському транспорті.
Загалом в новоствореній маршрутній мережі працює 224 автобуси на 31 маршруті та 35 тролейбусів в робочі дні на восьми маршрутах.
Наразі Управлінням проведено 2 конкурси на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах. Наприкінці серпня буде проведено конкурс ще на два лоти, у зв’язку із невідповідностями в документах, які були подані претендентами.
З часу впровадження нової маршрутної мережі, було внесено деякі корективи в неї. На п’яти маршрутах було збільшено кількість транспортних засобів для обслуговування маршруту, ще деякі маршрути отримали зміни у вигляді коригування схеми руху. Крім міських маршрутів, це було зроблено на маршрутах, які курсують у приміські села Хриплин, Микитинці та Угорники. Всі ці зміни робилися на численні прохання мешканців міста, які Управління приймає в телефонному режимі, в письмовому вигляді та у власній спільноті в соцмережі Фейсбук.
На виконання розпорядження міського голови та з метою покращення якості надання послуг пасажирського перевезення постійно ведеться моніторинг за роботою перевізників. За час роботи управління було складено 42 акти щодо різних порушень перевізниками умов Договору. Результатом є те, що перевізниками до міського бюджету сплачено більше, ніж 15 тис. грн. штрафних санкцій та покращують якість перевезень. Це є прецедентом для України, оскільки в жодному місті приватних перевізників за порушення умов Договору не штрафують. Також за систематичні порушення, рішенням виконавчого комітету було розірвано Договір з одним із перевізників по цілому лоту (а це одразу три маршрути).
До слова, зараз як ніколи налагоджений, так званий «зворотній зв’язок» між заявником та профільним Управлінням. Якщо раніше щодо громадського транспорту скарги можна було подати тільки в письмовому вигляді або по телефону, то тепер це робиться набагато швидше та зручніше – в офіційній спільноті Управління в Фейсбуці працівники оперативно реагують на кожний допис мешканців, також щодня служба оперативного реагування 15-80 передає прийняті нею звернення, які теж опрацьовуються. Все це дозволяє якомога швидше усунути виявлені пасажирами недоліки та в подальшому намагатися уникнути цього.
Реагуючи на звернення та скарги пасажирів працівниками управління була проведена робота з перевізниками , результатом якої було притягнення до дисциплінарної відповідальності 6 водіїв та звільнено 6 водіїв. Ведеться облік наказів перевізників, щодо або звільнених водіїв, або тих, яких притягнули до дисциплінарної відповідальності.
Варто зазначити, що Управлінням було розроблено інформаційні картки єдиного зразка з основною інформацією про перевізника – його найменування, контактні його контактний телефон та Управління транспорту та зв’язку. Працівники власноруч в позаробочий час, ввечері на базах у перевізників, у всі автобуси розміщували ці інформаційні картки. Також розміщено інформацію про перелік пільгових категорій населення, які мають право на безоплатний проїзд в міському транспорті.
Віднедавна за допомогою системи GPS-моніторингу громадського транспорту, мешканці можуть побачити, які транспортні засоби на певному маршруті призначені для перевезення маломобільних груп населення та, власне, місцезнаходження цих транспортних засобів.
Протягом усього періоду роботи рейдовою групою проведено 6 рейдових перевірок щодо виконання умов договору на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах. Основними вимогами були встановлення відеореєстраторів, відсутність як внутрішньої так і зовнішньої реклами, наявність інформації про перевізника, перелік пільгових категорій громадян та інформація про військову службу за контрактом. Під час рейдових перевірок додатково проводилася робота з водіями щодо етики та культури поведінки на дорозі, дотримання правил дорожнього руху та розкладів руху.
02.06.2016 року працівниками управління транспорту та зв’язку Івано-Франківської міської ради спільно з працівниками управління патрульної поліції у м. Івано-Франківську проведено рейдову перевірку водіїв автобусів ТзОВ «Корида-Транс», ПП Сохан В. І. та комунального підприємства «Електроавтотранс» щодо виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.
Зокрема перевірено 38 водіїв ТзОВ «Корида-Транс», 22 водія перевізника ПП Сохан В. І. та 13 водіїв КП «Електроавтотранс».
Працівниками управління патрульної поліції за допомогою алкотестера виявлено 1 водія, під час перевірки якого алкотестер показав 0,35 проміле, проте під час додаткового обстеження водія в Івано-Франківському обласному наркологічному диспансері ознак сп’яніння не виявлено, про що наданий відповідний висновок.
03.06.2016 року працівниками управління транспорту та зв’язку Івано-Франківської міської ради спільно з працівниками управління патрульної поліції у м. Івано-Франківську проведено рейдову перевірку водіїв автобусів ТзОВ «Західтехцентр», ПП «Станіслав-Транс», ТзОВ «Приватавтотранссервіс», ТзОВ «Корида-Транс» та ПП Сохан В. І. щодо виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння. Зокрема перевірено 82 водія даних перевізників.
З метою налагодження діалогу між водіями та пасажирами в Народному домі «Просвіта» відбулася зустріч представників громадськості із перевізниками та водіями громадського транспорту м. Івано-Франківська на тему «Питання мовної культури в системі соціальних комунікацій».
З 12 квітня 2016 року управлінням організовано перевезення до садово-городніх масивів за напрямками : Вокзал – Автоливмаш - ДБК (сади)
, АС-2 (Пасічна) – Хриплин, Вокзал – Дем`янів Лаз, Вокзал – об`їзна (дачі) та здійснюється постійний контроль за дотриманням перевізником графіків руху. Після останніх скарг та перевірки перевізник, який долучався до перевезення основним перевізником був усунений від перевезень через погану якість надання послуг.
Управлінням проводиться робота щодо укладення з перевізниками договорів на 2016-2017 навчальний рік щодо безкоштовного перевезення учнів На даний час 4 перевізника з 7 уклали такі договора.
З метою підтримки військовослужбовців, учасників АТО та їх сімей перевізниками надається допомога по перевезенню дітей військовослужбовців, військовослужбовців та учасників АТО на відпочинок.
Транспорт перевізників безкоштовно залучається до участі в міроприємствах та святкуванні подій, які організовуються виконавчим комітетом