Відділ транспорту і зв’язку створений виконавчим комітетом міської ради.
Основними завданнями відділу є:
- розробка та здійснення основних напрямків розвитку галузі транспорту і зв`язку в місті;
- організація перевезень населеня міста;
- координація роботи підприємств пасажирського транспорту усіх форм власності, які здійснюють перевезення пасажирів;
- координація роботи підприємств зв`язку.
У звітному періоді робота відділу була направлена на вдосконалення міської маршрутної мережі пасажирських перевезень, виконанню Програми економічного і соціального розвитку міста, впорядкуванню організації дорожнього руху у місті, підвищення якості пасажирських перевезень, комфортності та безпеки руху.
Виходячи із завдань, які стояли перед відділом та на виконання укладеної угоди між міським виконавчим комітетом і Національним технічним університетом “Львівська політехніка” відділом спільно з фахівцями університету проводилась наступна робота:
- підготовка матеріалів та участь в обстеженнях пасажиропотоків, транспортних потоків громадського транспорту;
- розробка заходів по вдосконаленню пасажирсько-транспортної системи міста;
- розробка маршрутної мережі;
- обстеження та підготовка матеріалів для розробки “Комплексної схеми організації дорожнього руху”.
В результаті проведеної роботи та на підставі наукових обґрунтувань розроблено міську маршрутну мережу, яка складається із 52 маршрутів та визначено оптимальну кількість автобусів – 250 одиниць для обслуговування пасажирських перевезень.
На підставі даних матеріалів було прийняте рішення виконавчого комітету №73 від 15.02.2007р., яким затверджено мережу міських автобусних маршрутів.
В результаті проведеної роботи в місті відкрито 2 нових маршрути:
- № 2 “вул. Будівельників – Обласна клінічна лікарня (вул. Федьковича)” – 4 автобуси;
- № 3 “”вул. Симоненка – ВАТ “Пресмаш (вул. Юності)” – 3 автобуси;
Відкриття цих маршрутів дало можливість з’єднати відповідні мікрорайони міста прямим сполученням.
Продовжено схему руху на маршрутах:
- № 63 від вокзалу до вул. Б.Хмельницького – 4 автобуси;
- № 85 від Обласної дитячої лікарні (вул. Коновальця) до вул. Ребета – 8 автобусів.
Проведено частково зміни в схемі руху на деяких маршрутах. Ці зміни в першу чергу були направлені на вирішення питання зменшення завантаженості вулиць в центральній частині міста.
Після введення в дію маршрутної мережі, працівниками відділу постійно проводився моніторинг роботи міського пасажирського транспорту, вивчались зміни пасажиропотоків а також опрацьовувались звернення та пропозиції жителів міста щодо транспортного обслуговування.
Як результат, було прийнято рішення про впровадження ще трьох міських автобусних маршрутів, які на даний час працюють в режимі обкатки, а саме:
- маршрут №28 “м-н “Каскад” – АС-3” – 7 одиниць;
- маршрут №29 “Обласна лікарня – АС-3” (по вулиці Пулюя-Довгій-Короля Данила) – 7 одиниць;
- маршрут №40 “АС-2 – с. Драгомирчани” – 6 одиниць.
Крім цього на підставі результатів обстеження маршрутної мережі та пасажиропотоків з метою покращення транспортного обслуговування відділом підготовлено проект рішення для розгляду на засіданні виконавчого комітету міської ради про часткові зміни схеми руху по окремих міських автобусних маршрутах, а також збільшення кількості транспортних засобів. Запропоновано впровадити маршрут №33 “м-н “Каскад – ВО “Карпати”.
На виконання Закону України “Про автомобільний транспорт” №3492-IV від 23 лютого 2006року відділом проведена відповідна робота в питанні паспортизації маршрутів.
Після проведених обстежень та замірів, розроблено і погоджено з відповідними службами 52 паспорти на міські маршрути, які відповідають нормативним актам, що регулюють пасажирські перевезення.
З метою врегулювання руху автобусів, відділом комплексно розроблено графіки руху автобусів з врахуванням їх відправлень помаршрутно з кінцевих пунктів.
Такий підхід дав можливість покращити регулярність руху автобусів.
Важливим напрямком роботи відділу була робота по забезпеченню якості, комфортності перевезень та безпеки руху а також підготовки матеріалів до проведення конкурсу на здійснення міських пасажирських перевезень.
Як результат після проведення конкурсу суттєво змінився парк автобусів на міських маршрутах, основу якого складають автобуси типу “Богдан”, “Еталон”.
Сьогодні на міських автобусних маршрутах працюють автобуси:
“Богдан” – 107 одиниць;
“Еталон” – 56 одиниць;
“I-Van” – 25 одиниць;
Китайського виробництва – 14 одиниць;
“Антон” – 6 одиниць;
“Паз” – 14 одиниць;
“Мерседес спрінтер” – 10 одиниць.
Якщо брати по роках то 85 % - це автобуси 2006-2007років випуску, а 15 % - це автобуси з терміном експлуатації до 8 років.
За звітний період відділом проводилась і проводиться робота в питанні впровадження “Комплексної схеми організації дорожнього руху”.
Відповідно до наданих рекомендацій визначені підходи до поетапного формування базової схеми руху, йде узгодження проектних пропозицій та їх вивчення з відповідними службами, які безпосередньо задіяні в дорожньому русі.
Відділом транспорту і зв’язку проводилась відповідна робота по виконанню Програми економічного і соціального розвитку міста, рішень виконавчого комітету міської ради з питань, що стосуються роботи транспорту, його безпеки та дорожнього руху.
На виконання розпорядження ОДА, відділом проведено обстеження і розроблено 4 маршрути на перевезення жителів міста до садово-городніх масивів (при цьому перевезення пільгових категорій пасажирів проводиться безкоштовно):
- Вокзал – ДБК (сади);
- АС-2 – Хриплин (сади);
- Вокзал – Дем’янів Лаз (сади);
- Вокзал – Рибне (сади).
Загальна кількість рейсів – 22.
Відділом здійснювався контроль за діяльністю міських пасажирських перевізників. У звітному періоді працівниками відділу було проведено 47 перевірок автобусів на міських маршрутах. Також спільно з представниками ДАІ, Головтрансінспекції було проведено 12 рейдів контролю за роботою приміських маршрутів.
За результатами перевірок 26 перевізників попереджено, а з 1 перевізником розірвано договір на перевезення.
Для вирішення питань, пов’язаних з безпекою дорожнього руху, культурою обслуговування пасажирів, дотриманням договірних зобов’язань перевізниками, відділом транспорту і зв’язку було проведено три виробничі наради з перевізниками, в яких брали участь заступник міського голови О.Дерев’янко, керуючий справами виконавчого комітету А.Лис, голови сільських рад сіл Вовчинець, Угорники, Микитинці, Крихівці, Хриплина.
За результатами рейдів по контролю за роботою приміських маршрутів відділом було підготовлено чотири звернення до керівництва обласної державної адміністрації стосовно дотримання перевізниками приміських маршрутів рішення виконавчого комітету щодо їх відправлення з автостанцій міста.
З цього ж приводу відділом також було організовано рейд із представниками засобів масової інформації.
Постійно готувались матеріали та пропозиції для розгляду на комісії з питань безпеки дорожнього руху, що стосуються руху транспорту, його безпеки, встановлення дорожніх знаків. За 2007рік було проведено 19 засідань з цих питань.
Опрацьовано та перевірено 240 листів, пропозицій, скарг, заяв стосовно роботи міського пасажирського транспорту.
Відділом визначено основні приоритетні питання роботи на 2008рік. Розроблено програми по покращенню схеми організації дорожнього руху та впровадження контролю за роботою міського пасажирського транспорту, а саме програми:
- “Впровадження комплексної схеми організації дорожнього руху в місті Івано-Франківську” на 2008рік.
Кошторисна вартість – 280 тис. грн.
- “Створення центральної диспетчерської служби контролю за роботою міського пасажирського транспорту з впровадженням електронної системи контролю “Маршрут”” на 2008-2009роки.
Кошторисна вартість – 2385 тис. грн.
- “Створення спеціалізованого підрозділу по евакуації транспортних засобів “Евакуатор”” на 2008рік.
Кошторисна вартість – 800 тис. грн.
- “Розвитку системи регулювання дорожнього руху в місті Івано-Франківську” на 2008-2009роки.
Кошторисна вартість – 1767,1 тис. грн.
Відповідно до розпоряджень міського голови та рішень виконавчого комітету працівники відділу постійно брали участь у підготовці заходів, які проходили у місті Івано-Франківську і були приурочені до пам’ятних дат.
Також відділом вирішувались питання по залученню перевізників до забезпечення транспортом цих заходів.
За звітний період відділом проводилась відповідна робота по координації роботи підприємств зв’язку. На звернення громадян надавалась допомога по встановленню телефонів в тому числі особлива увага приділялась пільговим категоріям громадян.
На виконання рішення Івано-Франківської міської Ради, прийнятого XXXIII сесією 20.02.2006р., Центром телекомунікаційних послуг надавалися пільги реабілітованим громадянам та ветеранам ОУН УПА на користування телефоном в розмірі 50% від затверджених тарифів та в розмірі 20% - на встановлення телефонів.