• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Місцеві
новини

Міська та обласна влада спростовують звинувачення щодо утисків російської мови на території Івано-Франківська

28 вересня відбувся брифінг за участю заступника голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Романії ПОСТОЛЯНЮК та міського голови Івано-Франківська Віктора АНУШКЕВИЧУСА, на якому представники влади в категоричній формі спростували повідомлення російського інформагентва „РИА-новости” від 27 вересня з посиланням на МЗС Росії відносно дискримінації російської мови.

Заступник голови ОДА Р.Постолянюк оприлюднила звернення до засобів масової інформації, в якому, зокрема, йдеться: „У відповідь на повідомлення російського інформагентства „РИА-новости” (див. додаток) Івано-Франківська обласна державна адміністрація повідомляє, що мовне питання у 2005-2006 роках на сесіях обласної ради, колегіях обласної державної адміністрації не розглядалося і жодних рішень не приймалося.

9 червня 2004 року Івано-Франківська міська рада затвердила своїм рішенням Програму розвитку і функціонування української мови в місті Івано-Франківську на 2004-2006 роки.

Один із пунктів Програми (відповідно до чинного законодавства) забороняє рекламу на території міста Івано-Франківська іноземними мовами.

В місті Івано-Франківську функціонує школа з російською мовою навчання, книжкові полиці в магазинах та газетних кіосках наповнені російськомовною літературою та пресою, радіоефір більше, ніж на 60% є російськомовним.

Тому інформація про дискримінацію, утиски  російської мови на території міста Івано-Франківська та області є безпідставною”.

 Крім того, під час брифінгу представникам ЗМІ повідомили, що в нашій обласній універсальній бібліотеці 130 назв підписних періодичних видань є російськомовними; тільки за 2005 рік офіційно область відвідало 1 556 туристів з Росії; протягом останніх чотирьох років до Івано-Франківська приїжджали та приймали участь у різних культурно-мистецьких заходах молодіжні театри, хорові групи та народні колективи, вокально-інструментальні ансамблі, танцювальні колективи та ансамблі з міст Серпухов (Московська обл.) та Сургут (Тюменська обл.). Під час розіграшу традиційного Івано-Франківського Кубку КВК «Кавалєрка» почесним гостем свята була команда КВК з м. Серпухов.

 Вже отримано згоду на участь в різдвяному святковому дійстві «Різдвяні колядки» від кількох російських народних ансамблів.

 Крім того, 21-24 вересня офіційна делегація Івано-Франківська, яку очолив керуючий справами виконавчого комітету А.Лис, взяла участь у відзначенні Дня міста Серпухова (Росія, Московська обл.), з яким в нашого міста налагоджені давні дружні зв’язки.
 
 Міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус сказав: «Я як міський голова заявляю, що ці звинувачення є безпідставними. Мовне питання, яке нібито існує, це просто намагання відволікти увагу від тих питань, які реально існують в суспільстві, і, зокрема, у взаємостосунках двох держав”.

 За словами мера Івано-Франківська, в обласному центрі проживають представники багатьох національностей, свою діяльність успішно проводять і вірменська община, і єврейська, і російська общини. І жодна з них не заявляла про якісь утиски. „За роки незалежності на території міста не було жодних сутичок чи випадків протистояння на національному ґрунті.  Я хочу висловити від імені громади стурбованість такими висловлюваннями, і від імені громади повідомляю, що такі висловлювання ображають честь і гідність громади міста Івано-Франківська, в якому завжди панувала як міжконфесійна, так і міжнаціональна толерантність”, - додав Віктор Анушкевичус.

 Місцева влада найближчим часом планує провести „круглий стіл” за участю представників всіх національностей, які проживають на території міста.

 


Прес-служба Івано-Франківської ОДА


Додаток:
 

МИД РФ: дискриминацию русского языка на Украине нельзя игнорировать
27/09/2006 14:39
МОСКВА, 27 сен - РИА Новости. Факты дискриминации русского языка на Украине больше нельзя игнорировать и представлять как малозначащее явление. Так в департаменте информации и печати МИД России РИА Новости прокомментировали ситуацию с русским языком на Украине.
"Гонителям русского языка на Украине необходимо наконец осознать, что двуязычие на Украине - это исторически сложившееся явление, и поэтому заниматься искоренением русского языка подобными методами просто контрпродуктивно", - говорится в комментарии.
В МИД РФ пояснили, что особенно не дают покоя русскому языку местные власти некоторых западных регионов Украины. "Закручивание гаек" в отношении русского языка затрагивает здесь не только традиционную сферу официального общения, но и бытового.
"В этом как всегда преуспели городские власти Ивано-Франковска", - говорится в комментарии. Согласно изданному ими распоряжению, отныне запрещено говорить по-русски на всей территории учебных заведений, не разрешается проводить массовые мероприятия на русском языке и даже расклеивать объявления на русском языке в общественных местах. Вменено вести наблюдение за книготорговцами и распространителями периодических изданий на русском языке. За соблюдением этих "правил" будет следить Комитет общественного языкового контроля, наделенный фактически функциями "языковой инквизиции".
"Соответствующий мониторинг под патронажем городских структур будут также осуществлять молодежные, женские и даже детские организации. Протесты русской общины и русскоязычных жителей Ивано-Франковска городские власти просто проигнорировали. Их обращения в судебные и центральные инстанции также не возымели результата", - отмечает МИД РФ.
"Согласитесь, что приведенные примеры убедительно свидетельствуют о продолжающейся дискриминации русского языка на Украине", - говорится в комментарии.
В МИД РФ отметили, что проблема русского языка на Украине стала "притчей во языцех".
"И муссируют ее, заметьте, не граждане, а представители украинских политических кругов, которые своими воинственными заявлениями и лишенными здравой логики действиями разжигают ненужные страсти среди населения Украины", - говорится в комментарии.
"Цель искусственно нагнетаемой ими напряженности вокруг русского языка на Украине видна как на ладони: вытеснить русский язык из различных сфер общественной жизни и на всех уровнях в надежде нажить себе политический капитал", - отметили в российском внешнеполитическом ведомстве.
МИД России выражает сожаление в связи с тем, что "в эту неблаговидную кампанию наряду с правонационалистическими силами включилось министерство юстиции Украины".
В частности, "в публично обнародованном ведомством проекте государственной языковой политики содержатся формулировки, от которых "краснеют уши".
К таким формулировкам, по мнению МИД, относятся заявления о том, что Россия после 1654 года продолжает вести "культурно-языковую экспансию против украинской идентичности и украинской государственности", а предоставление русскому языку статуса государственного будет способствовать "закреплению непрекращающегося процесса русификации Украины".
"Вся абсурдность подобного рода формулировок просто не нуждается в комментариях. Жаль, что их взял на вооружение государственный институт власти", - говорится в комментарии департамента информации и печати.
Кроме того, "в число ярых недругов русского языка записали себя и украинские парламентарии от "Блока Юлии Тимошенко", которые прежде в этом вопросе, что называется, "соблюдали приличия", отметили в МИД РФ.
В частности, поясняет МИД, народный депутат от фракции БЮТ в Верховной Раде Украины в ультимативной форме предложил спикеру украинского парламента Александру Морозу отказаться от использования русского языка в ходе сессионных заседаний.
"Русский язык сильно помешал и другому члену фракции БЮТ в Верховной Раде Николаю Томенко. Этот политик разразился гневными тирадами в адрес мэра Киева Черновецкого за то, что он выступает на русском языке в ходе заседаний городских органов власти", - говорится в комментарии.

Актуально

Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 453,5 кв.м, розташованих в підвалі будинку на вул. Ю. Целевича, 16В у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 28 Тра 2020 11:53
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – складу мінеральних добрив на вул. І.Франка, 2 Б в с. Добровляни Тисменицького району
Опубліковано: 28 Тра 2020 11:49
ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ про відбір виконавців земельних торгів
Опубліковано: 28 Тра 2020 10:49
ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ про проведення конкурсу з відбору виконавця робіт із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель
Опубліковано: 28 Тра 2020 10:48
До уваги споживачів: в турецьких лимонах виявили оксид фенбутатіну
Опубліковано: 26 Тра 2020 17:05
Віртуальна платформа емоційної підтримки
Опубліковано: 20 Тра 2020 14:18

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ