• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Інвестиційний
клімат

Інвестиційний потенціал міста

            Одним з основних пріоритетів у сфері економіки м.Івано-Франківська у Стратегічному плані міста (затвердженого рішенням сесії VI скликання 02.06.2011р. №210-Х) визначено розвиток базових галузей переробної промисловості, що є одним із основних джерел наповнення дохідної частини міського бюджету, створення нових робочих місць, надходження інвестицій в економіку міста тощо. Протягом останніх років спостерігається динамічний розвиток як малого, так і великого бізнесу в м.Івано-Франківську, розширення сфер діяльності суб’єктів господарювання, збільшення кількості та покращення якості товарів і послуг, впровадження нових технологій, здійснення інновацій тощо. Головним напрямком розвитку Стратегічного плану міста визначено залучення інвестицій у реальний сектор економіки так, як у сучасному житті інвестиції набувають надзвичайної ваги, особливо зовнішні. Вони не лише забезпечують приплив необхідних фінансових ресурсів до місцевих економік, але й приносять з собою нові навички менеджменту, інновації та технології, нові ринки, нові можливості для бізнесу.

            Значний промислово-економічний та науковий потенціал міста є визначальним у формуванні привабливого інвестиційного іміджу. Це забезпечує перспективність довгострокового партнерства у реалізації інвестиційних проектів на підприємствах міста.

            Впродовж кількох років зберігаються позитивні тенденції економічного розвитку міста Івано-Франківська, свідченням чого є перше місце серед обласних центрів Хмельницький, Вінниця, Житомир, Луцьк, Рівне, Чернівці, Тернопіль за основними показниками соціально-економічного розвитку в 2011 році. Вдруге за п’ять останніх років згідно з рейтингом журналу "Фокус", оприлюдненого в серпні 2012 року, місто Івано-Франківськ очолив рейтинг «Топ-50 найкращих міст для життя в Україні». Такі результати отримано, перш за все, за його чистоту, розвиток ділового та інвестиційного клімату, туристичну привабливість, науковий та освітній потенціал.

            В 2011 році Івано-Франківськ за ІІ категорією населених пунктів став переможцем у Всеукраїнському конкурсі "Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку", а в 2012 році отримав диплом Кабінету Міністрів України ІІ ступеня.

            - Залучення інвестицій та промисловість.

            Івано-Франківськ має позитивну кредитну історію. Містом успішно було випущено та в 2011 році своєчасно погашено муніципальні облігації на реалізацію комплексної програми модернізації зовнішнього освітлення на суму 5,5 млн.грн.

            Місто Івано-Франківськ стало першим в Україні, що отримало 3% позику НЕФКО для реалізації енергоефективних заходів в 9-ти бюджетних закладах. Загальний обсяг інвестицій на реалізацію Проекту складав 3 602926 грн. за розрахунками, наведеними в бізнес-плані 2010 року. Однак, внаслідок зростання цін на товари та послуги через закономірний вплив інфляційних процесів, що відбуваються в Україні, розрахункова очікувана вартість Проекту складає 5,6 млн. грн. Обсяг очікуваної чистої економії коштів - 1542402 грн., термін окупності Проекту - 3,1 роки.

            Для реалізації проекту „Розвиток міської інфраструктури” КП “Івано-Франківськводоекотехпром” використовуються кредитні коштиСвітового банку у розмірі 8626,3 тис. дол. США. Впровадження проекту дозволить добитись покращення якості очищення стічних вод, зменшення витрат підприємства на очищення каналізаційних стоків, застосування новітніх технологій при очищенні питної води та лабораторного контролю за якістю води, зменшення втрат води в мережах водопостачання, покращення екологічної ситуації в регіоні та запобігання забрудненню навколишнього середовища. Кінцевий термін погашення кредиту – 2025 рік.

            Позитивні зміни в економіці міста, досягнуті впродовж 2011 року, підтверджено також рейтинговими агентствами, а саме: рейтинговим агентством "Кредит-Рейтинг" підтверджено кредитний рейтинг міста Івано-Франківська на рівні "uaBBB+" з прогнозом "стабільний", а міжнародною рейтинговою компанією "Standard & Poor's" підвищено рейтинг по міжнародній шкалі з "В-" до "В" із прогнозом "стабільний" та по національній шкалі - з "uaBBB" до "uaА- , що характеризує достатню кредитоспроможність міста порівняно з іншими українськими позичальниками.

            За проведену роботу в напрямі інтеграції та пропагування європейських цінностей у вересні 2012 року місто отримало третю нагороду Парламентської Асамблеї Ради Європи – Почесний знак. Івано-Франківськ став третім українським містом після Харкова і Одеси, які вибороли цю високу нагороду.

            В місті успішно реалізується ряд важливих інвестиційних проектів: зокрема, на території Хриплинської інвестиційно-промислової зони відомих іноземних компаній - американської "Тайко Електронікс" з виробництва електрокабельної продукції, шведської "Електролюкс" з випуску побутової техніки, а також на ДП ВО «Карпати» американської компанії «Делфі» з випуску електрообладнання для автомобілів іноземних марок. Внаслідок впровадження цих проектів підприємства наростили обсяги виробництва і реалізації продукції, збільшили кількість працівників.

            Важливо, що понад 80% іноземних інвестицій спрямовані саме у промисловість, а не в торгівлю чи посередницькі послуги.

            Станом на 1 липня 2012р. у підприємства обласного центру вкладено 261,9 млн.дол.США прямих іноземних інвестицій. У 2011 році в економіку міста надійшла рекордна сума - 153,5 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій.

            На даний час ведеться активна робота щодо впровадження проекту будівництва в м.Івано-Франківську заводу з виготовлення гіпсокартону ТОВ «Сен-Гобен будівельна продукція Україна». У випадку реалізації проекту в економіку міста збільшаться податкові надходження від зростання обсягів виробництва та створення нових робочих місць.

            - Підприємництво

            У Івано-Франківську впродовж останніх років кількість діючих малих підприємств на 10 тисяч осіб наявного населення залишається одним із найвищих показників по Україні, у 2011 році – 116 підприємств.

            Івано-Франківськ – перший в Україні відкрив у жовтні 2010 року Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) для мешканців міста. В Центрі об’єднано 9 муніципальних служб, Дозвільний центр та Реєстраційну палату, які надають адміністративні послуги згідно із затвердженим Реєстром адміністративних послуг, що дозволило суттєво покращити стан обслуговування населення.

            Для ефективного обслуговування платників податків з червня 2011 року в ДПІ функціонує Центр з обслуговування платників податків. В Центрі платникам податків надають комплекс послуг при отриманні дозвільних документів, податкових консультацій, а також удосконалено процес приймання податкової звітності.

            - Будівництво

            Завдяки сприянню забудовникам через дозвільну систему, низькі ставки єдиного податку за останні 10 років в м.Івано-Франківську спостерігається позитивна динаміка щодо введення в експлуатацію житла (за виключенням кризового 2008 року).

            Так, за результатами 2011р. у м.Івано-Франківську та селах, підпорядкованих міській раді, введено в експлуатацію 297,15 тис.м2 житла, з них 43,2 тис.м2 – індивідуальна забудова, в 2010р. відповідно 202,7 тис.м2житла, з них40,6 тис.м2 – індивідуальна забудова, 2009 р. - 194 тис. м2житла , з них14,9 тис.м2 індивідуальна забудова .

            - Транспортна сфера

            Важливим для Івано-Франківська є будівництво магістральної автодороги вул. Івасюка – річка Бистриця Солотвинська (міст) - с. Клузів - Галицьке шосе, яке включено до Угоди щодо регіонального розвитку Івано-Франківської області між Кабінетом Міністрів України та Івано-Франківською обласною радою, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів від 15.09.2011р. № 1839-р. У 2011 році з міського бюджету профінансовано розробку ПКД, яку передано на експертизу в ДП «Укрдержекспертиза». Експертизу заплановано завершити в 2012 році.

            Триває будівництво вул. Проектної, яка з’єднує Північний бульвар та вул. Гетьмана Мазепи. Станом на 01.10.2012р. освоєно 1075 тис.грн. На капітальний ремонт з розширенням перехрестя вул.Пасічна-Галицька-Тролейбусна освоєно 1464,4 тис.грн.

            - Торгівля

            Торгівлю товарами народного споживання в місті здійснює 1509 магазинів загальною площею 149860,0 кв.м та 611 підприємств ресторанного господарства на 34025 посадкових місць. Забезпеченість торговою площею: на 1 тис.мешканців міста в поточному році припадає 640,0 кв.м проти 637,5 кв.м в 2011 році. Побутове обслуговування населення здійснюється через 374 підприємств побуту.

            В 2012 році торговельна мережа міста збільшилась на 20 підприємств торгівлі, 12 підприємства ресторанного господарства та 8 підприємства побутового обслуговування населення.

У задоволенні потреб населення у товарах значне місце продовжує належати ринкам, однак за останні п’ять років населення надавало перевагу стаціонарним торговельним закладам, зокрема, нововідкритим супер-гіпермаркетам.

            В даний час в місті працює 15 ринків на 4836 торгових місць , з яких – 6 ринків з торгівлі товарами непродовольчої групи ( 40% ), 1 - з торгівлі продовольчою групою товарів ( 7,0% ) та 8 ринків з торгівлі змішаною групою товарів ( 53,0% ). Адміністраціями ринків укладено договори із 1822 суб’єктами господарювання щодо надання торгових місць, станом на 25.10.2012 року на ринках здійснюють торгівлю 3245 працівників.

            На ринках міста створені умови для відкриття фермерських кутків. Сьогодні на чотирьох продовольчих ринках виділено 110 місць для фермерських господарств. Крім того на ринках ТзОВ «Торговий сервіс» та ринок «Східний ТзОВ «Гаразд України» одночасно можуть здійснювати торгівлю сільськогосподарською продукцією фермерські господарства з 65 автомобілів.

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ