• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Робота
груп та комІсІй

Державна установа «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляє про відповідальність виробника за якість та епідемічну безпеку готової продукції у сфері громадського харчування

Державна  установа  «Івано-Франківський  обласний  лабораторний центр МОЗ України»  повідомляє  про   відповідальність  виробника за якість та епідемічну безпеку готової  продукції у сфері  громадського харчування 

        У відповідності з п. 4.1 Державних санітарних правил (ДСП) 4.4.5.078 2001 "Мікробіологічні нормативи та методи контролю продукції громадського харчування" виробник зобов’язаний забезпечити постійний – не рідше одного разу на місяць - контроль виробництва за мікробіологічними показниками: готова продукція, напівфабрикати, вода, об’єкти довкілля.

         Ці санітарні правила встановлюють мікробіологічні нормативи безпеки для здоров’я кулінарної продукції, виготовленої на підприємствах громадського харчування, і розповсюджуються на всі діючі підприємства громадського харчування, незалежно від форми власності та відомчого підпорядкування, які повинні дотримуватись їх в повному обсязі.

        Метою мікробіологічного контролю продукції підприємств громадського харчування є профілактика гострих кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь мікробної природи серед споживачів.

        Важливість такого контролю підкреслено у пунктах 3.1, 3.2 протокольного  рішення  №2  від 30.06.2016р.   засідання кординаційної ради  при обласній державній адміністрації та протокольного доручення заступника голови облдержадміністрації І.Пасічняка  щодо профілактики групових захворювань населення області на кишкові  інфекції. Неодноразово питання відповідальності виробників харчової продукції та закладів по її реалізації, необхідності контролю якості виробництва, своєчасність проходження медоглядів та гігієнічного навчання заслуховувалось на засіданнях координаційної ради з організації сезонної торгівлі у заступника міського голови Білика Б.І.

           Такийконтроль за безпекою харчової продукції шляхом проведення мікробіологічних досліджень здійснюється в атестованій лабораторії Івано-Франківського міськрайонного відділу ДУ "Обласний лабораторний центр МОЗ України" вул.Рєпіна, 6.

          Відрегували на  обов'язковість  виконання санітарних правил наступні заклади громадського харчування: Пасаж "Гартенберг", ресторани - "Станіславський двір", "Рокфорт", "'Осокори", "Хмельницький", "Зосина Воля", "Барбос", "Крила", ПАБ "Грот", кафе - "Квінто", "Ікра", "Сохо", "Кураж", "Золота ліра", ТОВ "Епіцентр", "Мануфактура", "Кімбо", "Фільварок", ТОВ «Бутерброди» кав'ярня "Станіславів", кафе - ТОВ «Урбан Спейс 100», тракторія «Фабрика», таверна «Швейк» «Смак міста»,  ПАБ «Старий пес», «Під фікусом», «Цукерня», «Сонях», ПАБ «555», «Коровай», супермаркет "Наш край" ПП «Тимаг», Їдальня швидкого харчування "Столовка" та «Чікен Хат», піцерії - "Цимес", "Паляніцца", «Пеперончіно», «Віва Італія», "Піца плюс", ТОВ "Сільпо-Фуд" (3 заклади), ТОВ "Альянс Маркет с/м "Арсен", ТОВ "Метро Кеш енд Карі Україна" . Ними  заключено угоди  для  дослідження готової продукції та змивів з об'єктів довкілля у закладах. У випадку виявлення позитивних знахідок   керівникам закладів   дано рекомендації по негайному усуненню порушень санітарних правил  та  після термінового проведення «санітарного дня» нами здійснено повторні дослідження.  Згадані заклади знаходяться під нашим постійним контролем.

          Протягом чотирьох останніх років  аналогічний контроль здійснюють   усі приватні підприємці, котрі організовують харчування учнів в навчальних закладах міста.

          Викликає здивування та стурбованість фахівців гігієністів та епідеміологів відмова власників закладів швидкого харчування забезпечувати постійний контроль виробництва за мікробіологічними показниками. А саме такі заклади відвідує велика кількість населення: гості нашого міста  та працюючі -  під час обідньої перерви.  На відміну від кафе та ресторанів страви готуються  в більшій кількості і реалізуються протягом дня.

        Слід відмітити, що відвідувачі закладів громадського харчування цікавляться відповідальністю та контролем виробника за якістю своєї продукції.

        Одночасно нагадую, що згідно ст.26 Закону України  "Про  забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення"  та п.14.1 Санітарних правил для підприємств громадського харчування   СанПіН 42-123-5777-91, працівники громадського харчування і торгівлі, професійна діяльність яких може спричинити поширення інфекційних захворювань, виникнення харчових отруєнь, повинні проходити обов'язкові попередні (до прийняття на роботу) і періодичні медичні огляди та гігієнічне навчання. Бактеріологічні, паразитологічні дослідження та гігієнічне навчання необхідно пройти в   міськрайонному відділі ДУ «ОЛЦ  МОЗУ», розташованому на вул.Репіна, 6 в м.Івано-Франківську.

 

Актуально

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ про проведення конкурсу з відбору виконавця робіт із землеустрою
Опубліковано: 18 Вер 2020 9:12
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 27,5 кв.м в будинку на вул. Шевченка, 1 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 17 Вер 2020 14:53
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону без умов з продажу об’єкта малої приватизації – незавершеного будівництва на вул Стефаника, 31 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 17 Вер 2020 14:50
Що робити при виявленні коронавірусної інфекції у закладі освіти?
Опубліковано: 16 Вер 2020 9:17
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 15,5 кв.м на вул. Бельведерській, 4 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 11 Вер 2020 9:59
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 70,6 кв.м в будинку на вул. Грушевського, 14 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 11 Вер 2020 9:54

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ