• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Діяльність
з енергозбереження та екології

Конференція «Прикарпаття на шляху досягнення цілей сталого розвитку»

27 листопада У Науковому містечку «Нова Енергія» відбулась конференція «Прикарпаття на шляху досягнення цілей сталого розвитку», організована Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) за підтримки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Мета конференції - широке обговорення пріоритетних напрямків сталого розвитку Прикарпаття, вироблення напрямів і механізмів для досягнення цілей сталого розвитку (ЦСР) на регіональному рівні та створення потужної партнерської регіональної мережі задля їх досягнення.

Обговорити ЦСР Прикарпаття зібралися науковці, освітяни, представники органів влади, інститутів громадянського суспільства, бізнесу, активна молодь – ті, хто сьогодні впливає на розвиток нашого регіону.

З вітальним словом до присутніх звернулась Леся Попелюх - регіональний координатор ПРООН з досягнення Цілей сталого розвитку в Івано-Франківській області. Вона відмітила,щоУкраїна - одна з 193 країн, яка взяла на себе зобов'язання дотримуватися визначених ООН 17-ти Цілей сталого розвитку до 2030 року. Конференція покликана привернути увагу до цілей сталого розвитку, сприяти їхньому впровадженню, а також розширити співпрацю задля їх досягнення.

Привітали присутніх з початком роботи конференції та висловили сподівання на  конструктивний діалог та досягнення у подальшому конкретних результатів заступник голови обласної державної адміністрації Богдан Кобилянський та заступник міського голови Івано-Франківська Богдан Білик.

Вони розповіли про співпрацю області та міста з ПРООН та про досягнення

у реалізації цілей сталого розвитку (ЦСР). Ця робота потребує партнерства державних органів, приватного сектора, громадянського суспільства. ПРООН у співпраці з обласною та міською владами продовжуватиме свою діяльність в Івано-Франківській області, спрямовану на досягнення Цілей сталого розвитку.

         Директор департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструк-тури облдержадміністрації Жанна Табанець розповіла про реалізацію проектів у галузі енергозбереження та енергоефективності в області.

Модератор секції «Енергоефективне суспільство», проф. Олег Карпаш представив присутнім бачення та розуміння сталого розвитку науковцями ІФНТУНГ.

Він відзначив, що ІФНТУНГ уже давно просуває принципи сталого розвитку в освітні програми, а науковці університету виступають експертами у цій галузі. Саме якісна освіта – це одна із цілей сталого розвитку та, одночасно, інструмент, що дозволяє впроваджувати в життя інші цілі.

Під час секції «Енергоефективне суспільство» начальник управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету міської ради Надія Кромкач виступила з презентацією «Роль органів місцевого самоврядування у побудові енергоефективного суспільства», яка містить інформацію про досягнення міста у виконанні цілей сталого розвитку та реалізації великої кількості проектів з підвищення енергоефективності об’єктів житлової та бюджетної сфер, комунальних підприємств міста.

Ще у 2004 році у місті розпочато реалізацію одного з проектів ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» (МПВСР).

         За період співпраці м. Івано-Франківська з ПРООН/МПВСР тільки у 2004-2013 роках у місті було реалізовано в загальному 120 проектів, що в основному стосувались енергозберігаючих та екологічних питань. Загальна вартість цих проектів складає більше 15 млн. грн.

         Їх реалізація дозволила покращити умови проживання більше 12 тис. мешканців та умови виховання і навчання більше 20 тис. дітей міста.

Прикладом проектів, які підтверджують сталість МПВСР/ПРООН, є реалізований у місті Івано-Франківську проект «Покращення санітарно-екологічної обстановки в місті Івано-Франківську та прилеглих регіонах шляхом застосування екологічно безпечних технологій управління ТПВ з використанням досвіду Бая Маре, Мармуреш (Румунія)».

Даний проект покликаний також залучити мешканців міста до вирішення важливої екологічної проблеми – виховання свідомого ставлення до поводження з ТПВ.

Одним з ключових результатів реалізації МПВСР/ПРООН є те, що участь у цих проектах стала для громади міста справжнім проривом. Із кожним новим кроком у вирішенні власних проблем ми все більше переконуємося, що всі плани можна реалізувати. До того ж громада вчиться жити так, щоб у кожній проблемі бачити не лише її вирішення «тут і зараз», але й приймати рішення з огляду на перспективу.

Європейським Союзом була започаткована Угода мерів – провідна ініціатива, котра охоплює місцеві та регіональні органи влади, які взяли на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність, нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. За рахунок цього підписанти Угоди прагнуть скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року і на 30% (в Україні) – до 2030 року, сприяючи таким чином розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя.

Івано-Франківськ приєднався до Угоди Мерів 29.11.2011р.

         У рамках виконання Угоди Мерів була розроблена і подана на розгляд Європейської Комісії у 2014 році «Програма сталого енергетичного розвитку м.Івано-Франківська до 2020р.», із врахуванням зауважень Європейської Комісії Програма затверджена міською радою в новій редакції 28.07.2015р.

         На даний час здійснюється формування моніторингового звіту про виконання Програми, який заплановано подати на перевірку Європейській Комісії на початку 2019 року.

З метою впровадження заходів з енергоефективності, раціонального управління природними ресурсами розроблено та затверджено ряд важливих документів:

Стратегію розвитку м. Івано-Франківська на період до 2028 року (один з основних стратегічних напрямків - місто енергоефективної та дружньої до довкілля інфраструктури);

Місцевий план дій в галузі довкілля та енергетики (LEAPs) міста Івано-Франківська на 2016-2018 рр.;

Положення «Про вдосконалення системи енергетичного менеджменту у м.Івано-Франківську»;

 Програму модернізації багатоквартирних житлових будинків на 2016-2020 р.

Програму підтримки впровадження енергозберігаючих заходів у місті Івано-Франківську на 2017-2020 рр.

З метою залучення коштів на реалізацію проектів у рамках перелічених програм міська рада:

- активно співпрацює з міжнародними фінансовими організаціями: Світовий банк, ЄБРР, Шведське Агентство Міжнародного Розвитку SIDA, Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО), Європейський Інвестиційний Банк;

- бере участь у 20 міжнародних проектах Європейського Союзу, ПРООН, USAID, міжнародної програми транскордонного співробітництва.

Залученню коштів на реалізацію проектів сприяє високий рівень привабливості Івано-Франківська для залучення інвестицій.

Згідно із сертифікатом Національного уповноваженого рейтингового агентства «Кредит-Рейтинг» від 31 серпня 2018р. для Івано-Франківська визначено найвищий рівень інвестиційної привабливості.

Крім того, місто отримало 1 місце у рейтингу прозорості інвестиційного сектору серед 100 найбільших міст України, визначеного Українським представництвом міжнародної антикорупційної мережі Transparency International у рамках програми Transparent cities.

Надія Кромкач розповіла також про реалізацію у місті ряду інших великих інвестиційних проектів:

- проект НЕФКО «Демо-Україна DH» «Реконструкція системи теплопостачання в районі вулиць Довга-Карпатська» вартістю 832,0 тис. євро та загальним економічним ефектом в перший рік повноцінної роботи після впровадження проекту 341,7 тис. євро, (ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго»);

- проект ЄБРР «Реконструкція та модернізація системи централізованого теплопостачання» вартістю 11,8 млн. євро та річним економічним ефектом після впровадження 1,3 млн. євро. (ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго»);

- Проект ЄБРР «Оновлення тролейбусного парку м. Івано-Франківська» вартістю 9,5 млн. євро і очікуваним річним економічним ефектом від експлуатації 30 нових тролейбусів та обладнання близько 5 млн. грн. (КП «Електроавтотранс»);

- проект «Вуличне освітлення в м.Івано-Франківську» вартістю 8 млн. 337,5 тис. грн. і річним економічним ефектом близько 990 тис. грн. (КП «Івано-Франківськміськсвітло»)

та про ряд інших реалізованих у місті проектів.

Надія Кромкач коротко інформувала про роботу управлінням економічного та інтеграційного розвитку з організації щорічних заходів до Днів сталої енергії, про інформування населення з питань енергозбереження та екології, а також про щорічну акцію «Тріумф» та переможців акції у галузі енергозбереження та енергоефективності.

Доповідач запросила учасників конференції стати підписниками сторінки «Екомісто.Іф» у мережі «Фейсбук», недавно створеної для тіснішої комунікації з населенням задля поліпшення стану довкілля у місті.

Заступник міського голови м. Долина Володимир Смолій інформував про успішно реалізовані у м. Долині проекти з підвищення енергоефективності будівель.

         Юрій Филюк, голова ГО «Тепле місто» та координатор проекту «Пром-прилад.Реновація» розповів щодо проектів, які реалізує громадська організація. 

Під час секції були розглянуті важливі питання щодо взаємодії суспільства-бізнесу-влади-науки для побудови суспільства сталого розвитку, ролі органів місцевого самоврядування у побудові енергоефективного суспільства.

У секції «Освіта і наука в інтересах сталого майбутнього», зокрема, було висвітлено питання впливу сучасних технологій на забезпечення цілей сталого розвитку на прикладі Наукового містечка «Нова Енергія».

За результатами конференції напрацьовано низку пропозиції щодо спільних дій Прикарпаття та ПРООН для досягнення ЦСР на локальному рівні.

 

Конференція «Прикарпаття на шляху досягнення цілей сталого розвитку»

 

Конференція «Прикарпаття на шляху досягнення цілей сталого розвитку»

 

 

Актуально

До відома суб’єктів господарювання та мешканців Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади!
Опубліковано: 02 Лип 2020 16:47
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 33,7 кв.м в будинку на вул. Гетьмана Мазепи, 1 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 02 Лип 2020 14:55
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 34,4 кв.м в будинку на вул. Незалежності, 7 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 02 Лип 2020 14:54
Держпродспоживслужба Івано-Франківщини надає поради для населення, яке постраждало внаслідок повені
Опубліковано: 26 Чер 2020 16:47
Застерігаємо громадян: повінь створює ризики спалахів інфекційних захворювань. Дотримуйтесь правил гігієни!
Опубліковано: 26 Чер 2020 15:58
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об'єкта малої приваизації - нежитлових приміщень площею 39,5 кв.м. в будинку на вул.Незалежності,7 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 25 Чер 2020 16:45

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ