• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Добровлянський
старостинський округ

ДОБРОВЛЯНСЬКИЙ СТАРОСТИНСЬКИЙ ОКРУГ

В.о. старости – Кашуба Петро Миколайович

Пpацює    В.о. старости; Апарат міської ради і виконкому; Івано-Франківська міська рада з 28-12-2019р.
     
Число, місяць і рік народження   23–06–1963
     
Місце народження   село Добровляни Тисменицького району Івано-Франківської області
     
Освіта   Професійно-технічна‚ кваліфікований робітник‚ СПТУ № 3‚ 1981р.‚ столяр (виробництво художніх меблів) (столяр (виробництво художніх меблів) четвертого розряду)
     
Володіння мовами   українською‚ російською - вільно; англійською - читає і перекладає зі словником
     
Ранг державного службовця   8 ( 28-12-2019 р. )
     
Т р у д о в а   д і я л ь н і с т ь
     
09.1978 до 07.1981   студент; Івано-Франківське СПТУ № 3; м. Івано-Франківськ
07.1981 до 02.1997   оздоблювач 4 розряду‚ оздоблювач виробів з деревини 4 розряду: цех № 4; АТ ”Прикарпатський меблевий комбінат”; м. Івано-Франківськ
02.1997 до 05.1997   столяр 4 розряду: дільниця по виготовленню меблів на замовлення; АТ ”Прикарпатський меблевий комбінат”; м. Івано-Франківськ
05.1997 до 03.2001   столяр 4 розряду: цех замовлень; ДП ”Прикарпат меблі”; м. Івано-Франківськ
03.2001 до 11.2008   столяр 4 розряду: дільниця по виготовленню столерних виробів та меблів (на умовах трудового контракту); ТзОВ ”Прикарпаттялісмеблі”; м. Івано-Франківськ
11.2008 до 01.2015   столяр 5 розряду; ТзОВ ”Меблестиль”; м. Івано-Франківськ
12.2015 до 11.2016   столяр: дільниця по виготовленню столярних виробів та меблів (на умовах трудового договору); ТОВ ”Меблестиль”; м. Івано-Франківськ
12.2016 до 05.2017   столяр (по трудовому договору); ПП Василюк Василь Лук’янович; м. Івано-Франківськ
05.2017 до 12.2019   голова сільської ради; Добровлянська сільська рада; с. Добровляни‚ Тисменицький р-н
12.2019 по цей час   В. о. старости : Апарат міської ради і виконкому ; Івано-Франківська міська рада; м. Івано-Франківськ.

 

Адреса: 77434 с.Добровляни, вул.Шевченка, 26, Тисменицький район

 

Загальна площа, яку охоплює село Добровляни Тисменицького району Івано-Франківської області становить 520 га. 203 чоловіки проживає у 97 дворах.

Вік села Добровляни вимірюється кількома століттями. Воно виникло за часів Галицько-Волинського князівства. В історичних джерелах Добровляни вперше згадуються у 1378 році. Це одне із найдавніших поселень України. Старожили кажуть, що така назва населеного пункту пов’язана із доброю панною, яка жила на цій території та допомагала козакам. Родючий грунт, близькість шляхів сполучення, вдале розташування сприяли успішному заселенню місцевості. Перші його жителі, що поселилися в дубовому лісі, тобто в дуброві, називалося дубрівлянами, ця назва перенеслася на населений пункт.

До 1939 року у селі проживало 639 чоловік. На той час в селі була розміщена сільська рада, поштове відділення, каса, які функціонували на навколишні села. Займались наші предки землеробством, скотарством та ремеслом. Майже у кожному дворі були коні та весь сільськогосподарський реманент. Найвідоміші на той час професії: стельмахи (робили вози), ковалі (робили інвентар для сільськогосподарських робіт), шевці (робили і ремонтували чоботи) кравці( шили для селян одяг із власного тканого полотна).

Площа земель сільської ради складає 519.9 га в т. ч. пайована земля – 188.0 га. Територія села межує: на півночі - з землями Ганнусівської сільської ради, на сході - з землями Узинської сільської ради, на півдні і заході – з землями Колодіївської сільської ради, а на північному заході - з землями Єзупільської сільської ради Тисменицького району.

Село розташоване на відстані 15 км від обласного центру через с.Підлужжя, 7 км – через с. Вовчинець від районного центру 20км. Розкинулось село по горбистій місцевості.

За панування Австро-Угорської імперії та Польщі жителі села зуміли зберегти свою культуру, автентичність, звичаї і передати їх майбутнім поколінням. Ключову роль у духовному житті села відіграла «Просвіта». Вихідці із села Добровляни брали участь у віковічній боротьбі за незалежну Українську державу, воювали у лавах УПА.

Історичні джерела свідчать, що у 1848 році у селі збудовано та освячено церкву. Кошти виділила Евеліна Шепарович. У 2007 році церква згоріла (залишилися три пошкоджені стіни з каменю) і потребує реставрації. Збереглася дерев’яна дзвіниця, дзвін на якій датується 1793 роком виготовлення.

На церковному подвір’ї у 1980 році відкрито капличку та освячено пам’ятний хрест на честь 100-річчя церкви і 950-річчя хрещення Київської Русі. У селі знаходиться ще одна капличка, яка на сьогоднішній день відреставрована. За переказами старожилів вона існувала ще за польського панування, і всі хто йшов з навколишніх сіл пішохідною стежкою до Станіславова повертали до неї помолитись.

Силами парафіян села Добровляни та благодійниками побудована нова УГКЦ Покров Пресвятої Богородиці, а 19 жовтня 2008 року церкву освятили.

В селі є клуб, потребує капремонту- залитий фундамент в землі 18х12 на новий адмінбудинок. В адмінбудинку, який збудований в 1938 році силами громади села розміщені ФАП, сільська рада, філіал бібліотеки.

У 50-тих роках минулого століття у селі утворився колгосп із центральною садибою у селі Узин. За час колективізації комуністичною владою багато родин «розкуркулено» та вивезено з рідної землі. Першою хвилею репресій 1947 року вивезено багато родин.

В селі виділено 75 земельних ділянок під індивідуальні забудови, площа однієї земельної ділянки під забудову складає 0.19 га.

Новітню історію села відображають:

- Пам’ятний хрест на роздоріжжі (18 ст.);

- Символічна могила загиблим воїнам УПА (1991р.);

- Пам’ятник Т.Г.Шевченко (1992р.);

- Дві каплиці;

- Українська Греко-Католицькка Церква. Богослужіння у новозбудованій церкві на даний час проводить о.Василь Соболь;

- Два дитячих майданчики.

На території села промислові підприємства відсутні. В селі нараховується 120 пайовиків, за якими закріплено 188.0 га земель. Особистим підсобним господарством користуються 178 землевласників – загальна площа їх складає 44.7 га.

В грудні 2019 року село Добровляни приєдналося до Івано-Франківської міської об’єднаної територіальної громади.

 

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ