• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Соціальні
програми

Івано-Франківський міський комітет доступності інформує про проведену структурними підрозділами виконавчого комітету міської ради роботу щодо забезпечення доступності в І півріччі 2019 року

Івано-Франківський міський комітет доступності інформує про проведену структурними підрозділами виконавчого комітету міської ради роботу щодо забезпечення доступності в І півріччі 2019 року.

               В місті функціонує міський комітет забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, який є консультативно-дорадчим органом, що координує роботу, пов’язану із створенням на території міста людям з інвалідністю ( у тому числі з інвалідністю зору та тим, які пересуваються у візках, а також дітям з інвалідністю) та іншим маломобільним групам населення безперешкодного доступу до об’єктів соціальної інфраструктури (житла, громадських і виробничих будинків, будівель та споруд, спортивних споруд, місць відпочинку, культурно-видовищних та інших установ і закладів) і користування дорожньо-тротуарною  мережею, транспортом, засобами зв’язку та інформації ( в тому числі засобами, що забезпечують дублювання звуковими сигналами світлових сигналів, і пристроями, що регулюють рух пішоходів через транспортні комунікації).

          Діяльність комітету забезпечується на основі взаємодії між структурними підрозділами  виконавчого комітету міської ради, громадськими об’єднаннями, підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності.

         При вирішенні питань, які стосуються забезпечення доступності людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення (встановлення пандусів, елементів благоустрою) до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, керівниками структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради враховуються пропозиції представників громадських організацій людей з інвалідністю.

          В першому півріччі  2019 року:

      -   19 лютого 2019 року проведено засідання міського комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. Відповідно до порядку денного засідання члени комітету заслухали та взяли до відома інформацію представників структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради про виконання протокольних доручень протоколу №4 від 20.12.2018 року, обговорили та погодили проект плану роботи комітету на 2019 рік;

      -   22.05.2019 року  проведено нараду з питань забезпечення доступності в місті  з керівниками структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради у заступника міського голови Олександра Левицького за участю першого заступника міського голови Миколи Вітенка. На нараді проаналізовано проблемні питання, які виникли в процесі виконання підрозділами плану роботи комітету на 2019 рік, протокольних доручень та напрацьовано шляхи їх вирішення.

На виконання плану роботи комітету та програм забезпечення доступності людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста в 2019 році структурними підрозділами виконавчого комітету міської ради проведено наступну роботу.

          Управлінням архітектури, дизайну та містобудівної діяльності в містобудівних умовах та обмеженнях на проектування об’єктів будівництва, які видаються управлянням, вимагається забезпечити доступ маломобільних груп населення до приміщень та послуг. Вказана вимога стосується будівництва багатоквартирних житлових та будівництва і реконструкції будівель громадського призначення, на які починає розроблятись проектна документація для будівництва цих об’єктів, оскільки містобудівні умови та обмеження відповідно до ст..29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» є вихідними даними для проектування.

 Для забезпечення доступності до будівлі комплексу «Бастіон» власником замовлено індивідуальний проект підйомника.

       Управлінням з питань держаного архітектурно- будівельного контролю  при здачі збудованих об’єктів в експлуатацію постійно перевіряється дотримання вимог державних будівельних норм щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

     Дана інформація підтверджується фотофіксацією та довідкою щодо розгляду документів, поданих для прийняття в експлуатацію закінченого будівництва об’єкта та видачею сертифіката.

        З метою ефективної організації роботи та згідно наказу Держархбудінспекції від 29.12.2017 року №1942, управління готує щоквартально звіти стосовно додержання нормативів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Управлінням капітального будівництва відповідно до плану роботи міського комітету доступності на 2019 рік проведено наступну роботу:

 

Об’єкт

План видатків на 2019 рік                ( грн.)

Виконано роботи станом на 01.07.2019

Профінан-совано (видатки станом на 01.07.2019 /грн/)

Терміни виконання

- капітальний ремонт дороги від вул. Вовчи-нецької ( на ділянці від вул. Дучимінської до вул. Симеренка) - із влаштуванням тротуарів

6 000 000

Ведуться роботи з влаштування тротуарів із бруківки ФЕМ

3153934,69

лютий -липень

- капітальний ремонт вул. Військових Ветеранів -  із влаштуванням тротуарів

500 000

  Завершено.

1071529,22

 

( не повністю оплачені виконані роботи)

- капітальний ремонт вул. Підгірянки (на ділянці від вул. Стефаника до вул. Незалеж-ності) -  із влаштуванням тротуарів

1 420 000

 Завершено.

100272,62

лютий -травень

- капітальний ремонт вул. Республіканська -  із влаштуванням тротуарів

2 549 000

Завершено

929 480,11

лютий -травень

- будівництво комплексного спортивного майданчика з полями для ігрових видів спорту в районі вулиць Симоненка, 3в – Вовчинецька, 202

2 653 000

Ведуться роботи по влаштуванню основи майданчика

-

лютий- листопад

- капітальний ремонт пішохідної зони на вул. В.Стуса

5 000 000

Ведуться роботи

2 253 597,76

лютий 2019- жовтень 2020

- капітальний ремонт вул. Софіївка

12 000 000

Ведуться роботи

3 277507,31

березень -грудень

 

         Управлінням транспорту і зв’язку відповідно до рішення виконавчого комітету від 22.03.2018р. №296 «Про тарифи на проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування» проводиться робота щодо перевезення пільгових категорій громадян з 10.00 год. до 16.00 год. без обмежень, до 10.00 год. та після 16.00 год. у кількості 3 пільгових місця в кожному транспортному засобі, який обслуговує міські автобусні маршрути загального користування міста Івано-Франківська.

       Закуплено 42 низькопідлогові автобуси, які курсують містом на маршрутах. З 06.05.2019 року запущено автобусний маршрут 40-К  мікрорайон «Каскад»- автостанція 3 в дві сторони по вулиці Чорновола.

       Проводиться робота щодо озвучення (встановлення обладнання) в автобусах та тролейбусах комунального транспорту. На закупівлю озвучення у громадському транспорті передбачено 49 тис. грн.

       Станом на 01.07.2019 року:

-  проведено тендерну закупівлю із встановлення острівця безпеки на вул. Довженка, 3;

-  проведено обстеження та розробляються проекти освітлення пішохідних переходів за наступними адресами: вул. Коновальця, 132А, вул. Мазепи-Крихівецька, вул. Довженка (острівець безпеки біля заправки «Укрнафта»), вул. Миколайчука (перехід на світлофорі від каплички Юди Тадея), вул. Стуса-Миколайчука (на перехресті), вул. Симоненка (м-н «Тростянецький»), вул. Миколайчука (біля ТЦ «Арсен»), вул. Миколайчука-Симоненка;

- проведено тендерні закупівлі щодо встановлення дорожніх знаків «Пішохідний перехід» та нанесення дорожньої розмітки на вул. Пасічній. Дані роботи будуть виконані після демонтажу перильного огородження та влаштування благоустрою антикишені біля будинку 2А по вул. Пасічній.  

-  проведено  1 навчання для перевізників спільно з головою громадської організації жінок-інвалідів «Біла тростина» Марією Гогільчин.

      Відповідно до рішення міської комісії з питань безпеки дорожнього руху від 21.03.2019р. № 3 погоджено встановлення дорожнього знаку 5.38. «Місце для стоянки» з табличкою до нього 7.17. «люди з інвалідністю» на парковці біля міського суду.

 

      Департаментом культури виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт актового залу Муніципального центру дозвілля вул. Набережна, 42, пройдено експертизу. Документація передана в УКБ для виконання робіт. Проектна організація вивчила можливість встановлення ліфта або підйомника, запропоновано варіант встановлення похилого сходового ліфта (розглядаються варіанти встановлення).

        До будівлі Народного дому «Княгинин» на вул. Галицькій, 40, встановлено пандуста облицьовано плиткою.

         У Центральному Народному домі на  вул. Шевченка, 1 розпочато капітальний ремонт  в листопаді 2018 року, йдуть демонтажні роботи.   Заплановано встановлення пандуса при вході, обладнання туалетних кабін для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

 

         Департаментом житлової, комунальної політики та благоустрою постійно ведеться активна робота щодо впровадження заходів з організації безбар’єрного простору на вулицях міста із врахуванням інтересів осіб з особливими потребами, вадами зору та інших маломобільних груп населення.      

           При реалізації проектів забезпечується дотримання засад універсального дизайну. Планується здійснити капітальний ремонт та реконструкцію 5-ти вулиць міста. Відповідно до розроблених проектів оновлені вулиці враховуватимуть інтереси осіб з особливими потребами, вадами зору та інших маломобільних груп населення та міститимуть усі необхідні для цього інфраструктурні елементи.  

         У звітному періоді:

  -  підрядною організацією ТзОВ «Волинська електротехнічна компанія» проводяться роботи з капітального ремонту мереж електропостачання в будинку 19 на вулиці Петлюри;

 - виконано роботи з встановлення та підключення модульної громадської вбиральні на вул. Валовій (поблизу управління земельних відносин). Мешканці та гості міста мають можливість скористатись послугами нововлаштованої громадської вбиральні;

-  проведено виїзну нараду спільно з управлінням транспорту та зв’язку біля будинку № 2А на вулиці Пасічній щодо конфігурації антикишені. Підрядною організацією готується кошторисна документація та заплановано початок робіт;

- завершені роботи з капітального ремонту міжбудинкових проїздів та прибудинкових територій на вул. Кисілевської, 40, 40а, 40в, 42 у повному обсязі згідно запланованих об`ємів робіт;

-  проведено обстеження виконаних робіт з капітального ремонту тротуару на вул. Симоненка (на ділянці від вул. Миколайчука до вул. 24 Серпня) та капітального ремонту прибудинкової території по вул. Миколайчука, 30. Підрядній організації направлено листи-претензії з вимогами усунути виявлені недоліки. 

        На виконання протокольного доручення протоколу №1 від 19.02.2019 року Департаментом проведено обстеження щодо можливості влаштування пандусу зі сторони аптеки до моста на вулиці Незалежності, який проходить над залізницею. В ході обстеження виявлено, що встановлення пандусу в напрямку аптеки є технічно неможливим, оскільки одразу після завершення існуючих східців розташовано горловину каналізаційного колодязя. Однак, є ймовірним влаштування пандусу за рахунок заглиблення у внутрішню частину конструкції шляхопроводу .     

         Департаментом направлено листа постійній депутатській комісії з питань бюджету з проханням виділити кошти на виконання даного виду робіт.

         Влаштувати пандус при вході в будинок 54 на вулиці Молодіжній для забезпечення доступності людей з інвалідністю Департамент планує до кінця року.

         Проводяться роботи з облаштування елементами доступності для людей з інвалідністю зору прибудинкової та прилеглої території біля будинку на вулиці Петлюри,19, а також пішохідної доріжки до магазину «продукти» та аптеки на вулиці Сорохтея, 26А.

        В рамках виконання Департаментом робіт з капітального ремонту та реконструкції вулиць міста Івано-Франківська передбачається облаштування зупинок громадського транспорту елементами доступності для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

         Крім того, на замовлення КП «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» облаштовано пандус (заїзд) до під’їзду житлового будинку за адресою: вул. Івана Павла ІІ, 28, І –й під’їзд.

На балансі КП «Івано- Франківськміськсвітло» знаходиться 48 (сорок вісім) світлофорних об’єктів, з яких: 21  озвучений, 30 з вмонтованим цифровим відліком часу для забезпечення доступності людей з інвалідністю.

 

Департаментом освіти та науки у ЗШ №2, ЗШ №17, СШ №11, Ліцеї №13, ПМЛ, МЦДЮТ, МЦНТТУМ, ДНЗ №10 встановлення пандусів заплановано до кінця 2019 року (при наявності коштів).

          У ДНЗ №29, ЗШ №19 виділено краї першої та останньої сходинок сходового маршу контрастним кольором та фактурою матеріалу, що відрізняється від решти сходинок для забезпечення доступності дітей з порушеннями зору.

          У ЗШ №19 наявні перила по обидва боки сходів на висоті  90 см, довжина билець більша за довжину сходів на 15 см з кожної сторони. Встановлено таблички з інформацією про призначення кімнат, надписи «Вхід», «Вихід» для доступності дітей з порушенням зору;

          Забезпечено місцеве освітлення робочого місця учня (світильник має жорстке кріплення на поверхні столу і гнучкий кронштейн, що дозволяє змінювати кут нахилу та висоту джерела світла).

          СШ №1, ЗШ №2, №8, №18, №24 забезпечено системою візуальної інформації для забезпечення доступності дітей з порушеннями слуху.

Управлінням охорони здоров’я проведено роботу в закладах охорони здоров’я:

 Центральна міська клінічна лікарня (вул. Мазепи, 114): 

-  написи шрифтом Брайля – виправлено;

- проведення реконструкції пандуса до консультативної поліклініки та облаштування зовнішнього ліфта у корпусах №2, №5 – не проводиться через відсутність фінансування (лист від 20.06.2019 року №45.30-13/190);

        - облаштування туалетних кімнат для осіб з обмеженими фізичними можливостями в ревматологічному та урологічному відділеннях – виконуються ремонтно-будівельні роботи згідно плану.

 Міська клінічна лікарня №1  (вул. Матейки, 34): встановлення звукового пристрою та розпізнавальних знаків при вході в лікувальний корпус; облаштування санвузлів у відділеннях лікарні відповідно до вимог ДБН -  будуть проводитися в другому півріччі поточного року.

 КНП «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради»:

- у всіх структурних підрозділах КНП «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради» встановлено контрастні наліпки;

- роботи будуть здійснені за умов фінансування. Питання встановлення підйомника в басейні, облаштування вбиральні  в СП «Міська поліклініка №2» та облаштування вбиральні на першому поверсі центрального корпусу СП «Міська поліклініка №3» перебуває на контролі управління охорони здоров’я міської ради;

      - в СП «Міська поліклініка №4 здійснено нанесення (поновлення) розміток жовтого кольору згідно плану.

 

       Департаментом соціальної політики в 2018 році відповідно до рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 12.04.2018 року №365 впроваджено послугу «Соціальне таксі» на базі Івано-Франківського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).            

       Послуги з перевезення надаються одиноким громадянам, які проживають самі та не мають родичів у місті Івано-Франківську, або перебувають на обслуговуванні в територіальному центрі; хворим хронічною нирковою недостатністю, які потребують гемодіалізу; людям з інвалідністю зору І,ІІ груп; людям, які пересуваються за допомогою інвалідних візків, милиць, палиць і людям, які у зв’язку із захворюванням не можуть самостійно пересуватися, що підтверджується висновком ЛКК.

За наданням послуги «Соціальне таксі» до Івано-Франківського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) звернулася 49 осіб, яким надано 446 послуг.

          Міським центром зайнятості  протягом І півріччя 2019 року укладено 2 договори з ПОГ «Івано-Франківським УВП Чернівецького УВО Українського товариства сліпих» про організацію громадських робіт та фінансування їх організації.     

         За  договорами 28 осіб з числа безробітних здійснювали супровід осіб з інвалідністю зору.

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ