• Івано-Франківськ
  для туристів
 • Мобільний
  Івано-Франківськ
 • Відвідай
  Івано-Франківськ
Меню

Школи
естетичного виховання

Важливе місце у системі культури міста Івано-Франківська займають початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади, основною метою яких є задоволення потреб громадян, суспільства і держави у початковій мистецькій освіті, виховання найбільш обдарованих дітей і залучення їх до професійного мистецтва.

Навчально-виховний процес у закладах здійснюється за Типовими навчальними планами початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів /шкіл естетичного виховання/ (наказ Міністерства культури і мистецтв України від 18.07.2006р., №570/0/16-06) та програмами, затвердженими Міністерством культури і мистецтв України, а також за навчальними планами та програмами, затвердженими відповідними місцевими органами виконавчої влади.

На сьогоднішній день у місті успішно функціонує 5 шкіл естетичного виховання, у яких навчається 2556 учнів:

–     дитяча музична школа №1 – 708 ос.

–     дитяча музична школа №2 ім.В.Барвінського – 682 ос.

–     дитяча музична школа №3 – 601 ос.

–     дитяча художня школа – 352 ос.

–     дитяча хореографічна школа – 213 ос.

 Відповідно до рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 27.08.2015р.№477  "Про оплату за навчання у початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах міста" з вересня 2015 встановлено нові розміри щомісячної плати за навчання в школах естетичного виховання:

 

 1. Гітара                                                                 – 160 грн.
 2. Сольний спів                                                     – 160 грн.
 3. Фортепіано                                                                 – 140 грн.
 4. Скрипка                                                             – 70 грн.
 5. Альт, віолончель, контрабас                                     – 40 грн.
 6. Народні інструменти                                        – 60 грн.
 7. Саксофон                                                           – 85 грн.
 8. Флейта, кларнет, сопілка                                  – 60 грн.
 9. Гобой, фагот                                                      – 40 грн.
 10. Мідні духові та ударні інструменти                 – 40 грн.
 11. За навчання в дитячій хореографічній школі – 120 грн.
 12. За навчання в дитячій художній школі            – 85 грн.
 13. За навчання в підготовчих групах дитячої

художньої та хореографічної шкіл                           – 150 грн.

 

Також встановлено цілий ряд пільг для дітей, які навчаються в школах естетичного виховання:

ПЕРЕЛІК ПІЛЬГ

щодо плати за навчання у початкових спеціалізованих мистецьких

навчальних закладах міста Івано-Франківська

 

 1. Відповідно до п.2 ст.26 Закону України «Про позашкільну освіту» звільняються від оплати за навчання на 100 відсотків:

1.1.    Діти з багатодітних сімей;

1.2.    Діти із малозабезпечених сімей;

1.3.    Діти-інваліди, яким не протипоказане навчання у початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах (за висновком медичної комісії);

1.4.    Діти-сироти;   

1.5.    Діти, позбавлені батьківського піклування.

 1. Звільняються від оплати за навчання на 100 відсотків:

2.1.    Діти, матері яких нагороджені орденом «мати-героїня»;

2.2.    Діти інвалідів та учасників бойових дій, осіб репресованих органами МВС, КДБ і судами за національно-патріотичні, релігійні та інші переконання і дії;

2.3.    Діти військовослужбовців дійсної служби, які загинули при виконанні службових обов'язків, або стали інвалідами І-ї чи ІІ-ї групи;

2.4.    Діти, тимчасово переселені з території проведення АТО;

2.5.    Діти батьків, у яких розмір коштів, що припадають на одного члена сім’ї на місяць, не перевищує розміру мінімальної заробітної плати;

2.6.  Особливо обдаровані діти – лауреати міжнародних та всеукраїнських фахових конкурсів (за зайняте І, ІІ, ІІІ місце).

3. Звільняються від оплати за навчання на 50 відсотків:

3.1.    Діти батьків-інвалідів праці та загального захворювання І-ї і ІІ-ї групи;

3.2.    Діти-напівсироти (при втраті одного з годувальників);

3.3.    Особливо обдаровані діти – дипломанти міжнародних і всеукраїнських фахових конкурсів а також переможці обласних та міських фахових конкурсів (за зайняте І, II, III місце).

 1. Учні, які навчаються грі одночасно на двох музичних інструментах або навчаються одночасно в двох початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах міста, вносять плату за навчання за один інструмент (за навчання в одному закладі) в повному розмірі, за другий – в розмірі 50 відсотків, при цьому 100% коштів вноситься за навчання, де встановлена більша плата.
 2. При наявності двох і більше учнів з однієї сім'ї, які навчаються в початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах міста, плата вноситься в повному розмірі за одного учня і 50 відсотків – за інших, незалежно від того, навчаються вони в одному чи в різних початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах міста, при цьому 100% коштів вноситься за навчання, де встановлена більша плата.

 

За останні роки значно підвищився рівень організації навчально-виховної та методичної роботи шкіл, проводиться належна робота з підвищення якості знань учнів. Навчально-виховна робота у школах спрямована на якісне і вчасне виконання індивідуальних планів та програм, підвищення технічного та виконавського рівня учнів, виявлення та залучення здібних дітей до участі у конкурсах, виставках, концертах. З метою вдосконалення методичної роботи у школах налагоджені різні форми творчих зв’язків з відповідними культурно-освітніми закладами: музичним училищем ім.Д.Січинського, Інститутом мистецтв Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника, Львівською музичною академією ім.М.Лисенка, Київською українською Академією танцю та ін. Вже традиційним став обмін досвідом навчально-виховної та методичної роботи між викладачами шкіл під час проведення творчих лабораторій, методичних засідань та відкритих уроків.

 

Дитячі музичні школи

Сьогодні у місті успішно функціонує 3 дитячих музичних школи. У музичних школах діють більше 50 учнівських та викладацьких творчих колективів та ансамблів. Вони постійно демонструють свою майстерність під час проведення загальноміських заходів, різноманітних свят, конкурсів, фестивалів, концертів. Дуже приємно, що 3 дитячих колективи музичних шкіл носять почесне звання “Зразковий”, а саме: дитячий хоровий колектив „Перлина Карпат” дитячої музичної школи №1, фольклорний ансамбль „Вишиванка” дитячої музичної школи №3 та дитячий духовий оркестр ДМШ №1. Камерному оркестру викладачів ДМШ №2 ім.В.Барвінського присвоєно почесне звання "Народний аматорський". Талановитих дітей та лауреатів престижних конкурсів у місті Івано-Франківську нагороджують стипендіями міського голови. Для покращення якісного та кількісного набору дітей до музичних шкіл, викладачі та учні регулярно дають концерти в загальноосвітніх школах міста. Також важливе значення у навчально-виховному процесі приділяється бесідам, дискусіям, дослідженням. Та все ж основним фактором успішної роботи викладачів музичних шкіл полягає у постійному їх удосконаленні в методичному плані, творча робота та особистий контакт стосовно процесів у мистецькому і культурному житті. Тому, крім планів, що стосуються загальношкільних проблем, особливу увагу приділено широкому опрацюванню конкретних методичних тем, поставлених перед кожним викладачем. На базі дитячих музичних шкіл вже стало традиційним проведення Відкритого конкурсу юних виконавців ім..М.Лисенка та Відкритого конкурсу юних виконавців на духових та ударних інструментах.

 

Місцезнаходження та керівники дитячих музичних шкіл:

 

 Івано-Франківська дитяча музична школа №1 – вул.Незалежності,46, тел.: 2-32-43, 2-49-58.

Директор – Кецало Ганна Володимирівна.

 

Івано-Франківська дитяча музична школа №2 ім.В.Барвінського – корпус 1 – вул.Січових Стрільців, 88а; корпус 2 – вул.Січових Стрільців, 17, тел.: 2-54-16.

Директор – Прокоп Іван Андрійович.

 

Івано-Франківська дитяча музична школа №3 – вул.Галицька,101, тел.: 4-02-27, 4-60-88.

Директор – заслужений працівник культури України Замрозевич Михайло Васильович.

 

 

Дитяча художня школа

Активна виставкова діяльність ведеться у дитячій художній школі: постійно організовується цілий ряд виставок кращих учнівських робіт, персональних виставок викладачів та учнів, тематичних виставок, конкурсів, різноманітних акцій. Багато учнів школи щорічно стають переможцями Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів. Окрім навчання, для учнів школи проводяться екскурсії по музеях та виставкових залах міста, зустрічі учнів і викладачів школи з відомими художниками Прикарпаття як на виставках так і в творчих майстернях. Сьогодні колектив дитячої художньої школи докладає всіх зусиль для розвитку творчих здібностей учнів, виховання в них поваги до духовної спадщини нашого народу, любові до рідного міста, збереження традицій народного мистецтва. На основному курсі навчання учні опановують основи академічної грамоти. На заняттях з рисунку, живопису, декоративної та станкової композиції, скульптури, графічного дизайну та історії мистецтва діти навчаються володіти законами перспективи, композиції, кольорознавства, правилами лінійно-конструктивної побудови, основами проектної графіки, знайомляться з історією українського та світового мистецтва.

 

Місцезнаходження та керівник дитячої художньої школи:

 Івано-Франківська державна дитяча художня школа – вул.Павлика, 17, тел.: 2-40-59.

Директор – Щерб’як Михайло Володимирович.

 

Дитяча хореографічна школа

Заснована у 2001 році. Основна мета Івано-Франківської дитячої хореографічної школи, полягає у створенні професійної початкової бази для розвитку та популяризації класичного танцю на Прикарпатті, а також професійної підготовки учнів зі всіх видів хореографічного мистецтва.

На базі школи постійно проводяться майстер-класи з класичного танцю для викладачів області, творчі лабораторії, курси підвищення кваліфікації та показові заняття учнів з предмету „класичний танець” для керівників хореографічних колективів області. Учнівські хореографічні колективи та окремі виконавці є постійними учасниками міських та обласних культурно-мистецьких заходів, а кращі колективи щорічно стають переможцями всеукраїнських хореографічних конкурсів.

 

Місцезнаходження та керівник дитячої хореографічної школи:

Івано-Франківська дитяча хореографічна школа – вул.Вовчинецька, 127, тел.: 6-09-55.

Директор – Васірук Василь Юрійович.

Актуально

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ ВІДДІЛ Філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області інформує:
Опубліковано: 17 Січ 2019 11:50
Графік особистого прийому громадян керівництвом та керівниками структурних підрозділів управління Пенсійного фонду в м. Івано-Франківську
Опубліковано: 16 Січ 2019 16:24
Вакантні посади в Івано-Франківському територіальному центрі соціального обслуговування
Опубліковано: 14 Січ 2019 17:21
УВАГА! ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ ПРОСИТЬ ОРГАНІЗУВАТИ ВИВІШУВАННЯ ЧЕРВОНО-ЧОРНИХ ПРАПОРІВ 1 СІЧНЯ 2019 РОКУ
Опубліковано: 28 Гру 2018 15:56
ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ про проведення конкурсу з відбору оцінювачів, які будуть залучені для оцінки об’єктів комунальної власності міста
Опубліковано: 28 Гру 2018 15:22
Оголошення про намір передати в оренду об'єкти комунальної власності територіальної громади м. Івано-Франківська
Опубліковано: 28 Гру 2018 15:20

Опитування

Чим, на вашу думку, є Приз Європи (нагорода ПАРЄ) для Івано-Франківська?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ