• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Громадські
обговорення

Результати проведення відкритого громадського обговорення проектів регуляторних актів - рішення виконавчого комітету міської ради «Про затвердження Положення про ...

Результати проведення відкритого громадського обговорення проектів регуляторних актів - рішення виконавчого комітету міської ради «Про затвердження Положення про тарифи на платні медичні послуги в комунальних некомерційних підприємствах охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради» та «Про затвердження переліку і тарифів на платні медичні послуги в комунальних некомерційних підприємствах охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради»

20.12.2019 р. о 13-30 год. в приміщенні виконавчого комітету міської ради (вул. Грушевського,21, в залі засідань, каб. 311) відбулося  відкрите громадське обговорення проєктів рішення виконавчого комітету міської ради «Про затвердження Положення про тарифи на платні медичні послуги в комунальних некомерційних підприємствах охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради» та «Про затвердження переліку і тарифів на платні медичні послуги в комунальних некомерційних підприємствах охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради»

Ініціатор проведення – управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради.

Організатор проведення – відділ промисловості та розвитку підприємництва управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

ВИСТУПИЛИ:

М.Бойко – начальник управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради:

Повідомила присутнім мету, цілі регулювання та правові підстави підготовки проєктів рішення виконавчого комітету міської ради «Про затвердження Положення про тарифи на платні медичні послуги в комунальних некомерційних підприємствах охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради» та «Про затвердження переліку і тарифів на платні медичні послуги в комунальних некомерційних підприємствах охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради  (далі – проєкти рішення).

Проєкти рішення передбачає встановлення тарифів на надання платних медичних послуг, які відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 року № 1138 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних і комунальних закладах охорони здоров’я та вищих медичних навчальних закладах» (із змінами), можуть надаватися комунальними некомерційними підприємствами охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради.

Формування тарифів здійснено на принципах відшкодування витрат на надання комунальними некомерційними підприємствами охорони здоров’я платних медичних послуг (відповідно до їх собівартості).

Платні послуги, що надаються населенню, є додатковими послугами комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я і здійснюються окремо від основної діяльності згідно функціональних повноважень.

Прийняття проєктів рішення дозволить вирішити проблему недофінансування комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я, що надають відповідні платні медичні послуги, розширить базу власних надходжень таких підприємств, посилить конкуренцію та впливатиме на зниження тарифів з надання платних послуг, що в кінцевому підсумку сприятиме покращенню медичного обслуговування територіальної громади міста.

Оскільки кабміном не затверджено тарифів на платні медичні послуги, розрахунок проводився закладами охорони здоров’я на основі собівартості кожної такої послуги відповідно до Наказу Міністерство Фінансів України № 318 від 31.12.99 «Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати» (далі -Положення). У собівартість послуги, відповідно до Положення, включались розрахунки прямих і непрямих витрат, відсоток амортизації обладнання в розрізі кожного підрозділу, коефіцієнт накладних витрат.

Згідно проведеного розрахунку собівартість медичних послух у закладах охорони здоров’я є різною оскільки фактичні витрати та амортизація у кожного закладу є різними. Таким чином, даним проектом рішення пропонується затверджувати перелік та тарифи на платні медичні послуги для кожного комунального некомерційного підприємства охорони здоров’я окремо.

Відповідно до ухваленої кабміном Програми медичних гарантій, визначений перелік медичних послуг буде фінансуватися Національною службою здоров'я України (НСЗУ) з 1 квітня 2020 року відповідно до укладених договорів з комунальними некомерційними підприємствами охорони здоров’я. Таким чином, якщо в пацієнтів є укладені декларації з сімейним лікарем або є відповідне направлення і дані послуги підпадають під фінансування НЗСУ, плата за них стягуватись не буде.

Згідно п.11 ст.10 ЗУ «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» у закладах охорони здоров’я державної та комунальної форм власності, які є надавачами медичних послуг за програмою медичних гарантій, обсяг платних медичних послуг, які не входять до програми медичних гарантій, може складати не більше 20 відсотків від обсягу всіх наданих послуг.

ОБГОВОРЕННЯ:

А.Соболевський – завідувач Сектору Державної регуляторної служби в Івано-Франківській області:

Зауважив, що згадані вище розрахунки повинні бути включені до Аналізу регуляторного впливу  акта у вигляді економічного обґрунтування.

В свою чергу А.Соболевський додав, що без відповідного економічного обґрунтування неможливо визначити доцільність прийняття даних рішень, яке на сьогоднішній день є соціально чутливим питанням для мешканців міста.

В даному обґрунтуванні повинна бути відображена необхідність фінансування за рахунок зазначених вище платних послуг.

Запитав, який відсоток всіх доходів закладів охорони здоров’я будуть складати платні медичні послуги.

М.Бойко:

Повідомила, що дані розрахунки будуть представлені до подання рішень на розгляд виконавчого комітету міської ради.

М.Бойко також зазначила, що державних субвенцій на фінансування закладів охорони здоров’я вистачає на 8 місяців. Відповідно, решта, 4 місяці заробітної плати, а також закупівля обладнання та апаратури, ремонтні роботи, енергоносії фінансуються з коштів міського бюджету.

Як повідомила М.Бойко, у фінансових планах комунальних некомерційних підприємств міської ради від 2,0%  до 6,0-8,0%, в середньому – 9% по галузі складають платні медичні послуги.

Без запровадження переліку та тарифів на платні послуги дані заклади не зможуть нормально працювати.

А.Соболевський:

Надав пропозицію не вносити даний проєкти рішення на розгляд виконавчого комітету міської ради в зв’язку з відсутністю письмових обргрунтувань необхідності прийняття даного рішення.

В свою чергу, А.Соболевський зазначив, що проєкти рішення може бути внесений на розгляд виконавчого комітету тільки з відповідним письмовим обгрунтуванням, тому дане рішення може бути доопрацьоване та подане на розгляд виконавчого комітету.

М.Бойко:

Зауважила, що управлінням охорони здоров’я спільно із закладами охорони здоров’я буде доопрацьовано та узагальнено відповідні розрахунки тарифів на платні медичні послуги та буде представлено для розгляду виконавчого комітету.

Т.Стефанків:

Повідомила, що в дорослій стоматології практично 100% послуг будуть платними, оскільки НСЗУ буде фінансувати виключно ургентну (невідкладну) стоматологічну допомогу. Таким чином, без прийняття даного рішення заклад не зможе працювати, оскільки не буде достатнього фінансування.

ПОСТАНОВИЛИ:

за результатами відкритого громадського обговорення рекомендовано розробнику регуляторного акта внести проєкти рішення на розгляд виконавчого комітету міської ради з урахуванням пропозицій, що прозвучали під час обговорення.

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ