• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Громадські
обговорення

Результати проведення відкритого громадського обговорення проекту регуляторного акта - рішення виконавчого комітету міської ради «Про сортування відходів у місті Івано-Франківську»

03.04.2018 р. о 16-00 год. в приміщенні виконавчого комітету міської ради (вул. Грушевського,21, каб.311) відбулося  відкрите громадське обговорення проекту регуляторного акта – рішення виконавчого комітету «Про сортування відходів у місті Івано-Франківську».

Ініціатор проведення – департамент житлової, комунальної політики та благоустрою виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

Організатор проведення – відділ промисловості та розвитку підприємництва управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

ВИСТУПИЛИ:

І.Сенчук:

повідомив присутнім мету, цілі регулювання та правові аспекти підготовки проекту рішення виконавчого комітету міської ради «Про сортування відходів у місті Івано-Франківську» (далі – Проект рішення).

Як зазначив І.Сенчук з 01 січня 2018 року набули чинності зміни до Закону України «Про відходи» згідно з якими забороняється з 1 січня 2018 року захоронення на полігонах неперероблених (необроблених) побутових відходів». Вказаний пункт складений у відповідності до двох Директив ЄС – 1999/31/EC та 2008/98/EC, які врегульовують поводження із сміттям у країнах Європи. Ці документи вказують, що саме необхідно робити з відходами, класифікують сміття і описують стратегію скорочення кількості вивезених на сміттєзвалища відходів.

У зв’язку з тим, що ЗУ «Про відходи» не встановлено механізму сортування відходів даним Проектом рішення пропонується затвердження правил та заходів, які регламентуватимуть сортування відходів у місті Івано-Франківську.

Правилами сортування відходів затверджуються сортування відходів на чотири фракції, які потрібно викидати у відповідні контейнери:

1)    Жовтий сміттєвий контейнер призначений для металу і пластикових виробів.

2)    Синій сміттєвий контейнер для паперових відходів.

3)    Зелений сміттєвий контейнер призначений для викидання скла і виробів з нього.

4)    Коричневий сміттєвий контейнер призначений для харчових та інших біовідходів.

Також Проектом рішення передбачено проведення заходів щодо впровадження сортування відходів в місті Івано-Франківську, які включають проведення інформаційної та освітньої діяльності.

І.Ружинська (ПрАТ «АТП-0928»):

запитала, що буде з 290 чорними контейнерами, які на даний момент знаходяться на сміттєвих майданчиках

І.Сенчук:

повідомив, що процес переходу до сортування сміття буде відбуватися поетапно. Територія на якій першочергово планується запровадження роздільного збору сміття буде територія, що раніше відносилася до обслуговування ЖЕО №2. Відповідно буде проведений конкурс на обслуговування території та передбачено заходи із запровадження сортування сміття.

І.Ружинська:

запитала, що буде з контейнерними майданчиками на яких розміщено 2 урни і які не можна розширювати.

І.Сенчук:

зазначив, що контейнерні майданчики будуть розширюватись де це необхідно. Заходами передбачено першочергово встановлення урн в навчальних, бюджетних закладах, великих магазинах та заправках, проведення інформаційних кампаній з метою навчання мешканців сортуванню сміття.

С.Чирва:

звернув увагу на проблему з небезпечними відходами, в тому числі медичними. Як зауважив С.Чирва в області за рік налічується близько 50 тон медичних відходів, які частково, за великі кошти, вивозяться за межі області для утилізації. В свою чергу, Івано-Франківською ОДА в 2015 році було придбано інсинератор  «Мюллер» моделі СР.50 М, вартістю понад 2 млн грн., який до цього часу не використовується.

С.Чирва надав пропозицію запустити дану установку на території міста, попередньо узгодивши з ОДА.

І.Сенчук:

повідомив, що дійсно існує проблема з небезпечними відходами, проте в місті працює філія «Добробут ЕКО Україна», яка приймає такі відходи. Щодо установки «Мюллер» департамент розгляне дану пропозицію.

Л.Аронець:

проінформувала присутніх про інформаційно-просвітницьку кампанію «Менше сміття – краще життя» на території Івано-Франківської області, яка розпочнеться з 11 квітня 2018 року.

Л. Аронець запитала чи будуть передбачені штрафи за порушення правил сортування сміття та  як в подальшому будуть використовуватись біовідходи, адже, до прикладу, в м. Одеса в шкільних закладах такий тип відходів використовують для виробництва біогумусу.

І.Сенчук:

повідомив, що перед запровадженням штрафів необхідно провести ряд заходів по впровадженню системи роздільного збору сміття. Щодо переробки біовідходів, І.Сенчук повідомив,  що на сьогодні запроваджується сортувальна лінія на полігоні. Після її запуску будуть розглядатися варіанти використання біовідходів.

С.Кобець:

надав пропозицію зобов’язати департамент архітектури при видачі містобудівних умов дотримуватись ст.35-1 ЗУ «Про відходи» «Під час   проектування   житлових   будинків,    громадських, виробничих,  складських та інших споруд передбачаються будівництво та облаштування контейнерних майданчиків для роздільного  збирання і зберігання побутових відходів, урн для побутових відходів.». До прикладу біля нових будинків на вул. Довга 20б та 20в, будинків на вул. Пулюя 15 та 15а не встановлені контейнерні майданчики.

І.Сенчук:

зазначив, що на сьогодні департаментом архітектури та управлінням з питань державного архітектурно-будівельного контролю розроблюються правила проектування будинків. Департаментом житлової, комунальної політики та благоустрою подана пропозиція щодо включення вимог встановлення контейнерних майданчиків.

С.Кобець:

надав пропозицію внести в правила благоустрою зміни щодо необхідності медичних закладів дотримуватись законодавства та укладати договори про утилізацію небезпечних відходів. Перевірку наявності таких договорів покласти на муніципальну інспекцію.

І.Машталер:

зазначив, що в умовах конкурсу на вивезення сміття перевізник зобов’язаний здійснювати збирання та перевезення сміття, проте в законодавстві ці дві функції розділені. Збиранням сміття повинен займатися власники джерела відходів.

І.Сенчук:

зауважив, що конкурс оголошується на вивезення відходів. Відповідно і тариф включай вартість послуг на збирання, перевезення і зберігання.

С.Кобець:

зауважив, що місто не повинно зобов’язувати перевізників встановлення контейнерів. В свою чергу термін 1 місяць протягом, якого перевізники повинні це зробити є надто малим. Надав пропозицію збільшити термін з 1 місяця до 4-6 місяців.

М.Красуляк:

звернув увагу, що в правилах сортування не вказано куди викидати сміття, що не можна викидати в коричневий контейнер, наприклад підгузки.

І.Сенчук:

повідомив, що це буде враховано в Проекті рішення.

С.Кобець:

зауважив, що даним правилами створюється значне навантаження на перевізників, адже полігон не має права приймати не сортоване сміття, а відповідальності власники контейнерних майданчиків не несуть за не сортоване сміття. Таким чином перевізник повинен самостійно сортувати сміття, проте перевізник може забезпечити сортування до 10% загальної кількості.

С.Кобець:

надав пропозиції:

1)    забрати пункт який зобов’язує перевізників сортувати сміття, адже таких перевізників буде не можливо знайти.

2)    передбачити систему вивезення сміття в приватних секторах де не передбачені контейнерні майданчики.

 

ПОСТАНОВИЛИ:

за результатами обговорення рекомендовано розробнику регуляторного акта внести проект рішення на розгляд виконавчого комітету з врахуванням зауважень, які прозвучали під час обговорення.

Актуально

Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 453,5 кв.м, розташованих в підвалі будинку на вул. Ю. Целевича, 16В у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 28 Тра 2020 11:53
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – складу мінеральних добрив на вул. І.Франка, 2 Б в с. Добровляни Тисменицького району
Опубліковано: 28 Тра 2020 11:49
ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ про відбір виконавців земельних торгів
Опубліковано: 28 Тра 2020 10:49
ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ про проведення конкурсу з відбору виконавця робіт із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель
Опубліковано: 28 Тра 2020 10:48
До уваги споживачів: в турецьких лимонах виявили оксид фенбутатіну
Опубліковано: 26 Тра 2020 17:05
Віртуальна платформа емоційної підтримки
Опубліковано: 20 Тра 2020 14:18

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ