• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Діяльність
з енергозбереження та екології

Про перевірку роботи полігону твердих побутових відходів

Планом роботи балансової комісії на друге півріччя 2013 року передбачено розглянути результати фінансово-господарської діяльності Комунального підприємств „Полігон ТПВ”. У зв’язку з цим та з метою перевірки відповідності чинному законодавству та екологічним вимогам здійснюваної ним експлуатації полігону твердих побутових відходів площею 20,8 Га, розташованого в лісовому масиві (квартал №27), який належить лісокомбінату КЕЧ ПрикВО, в районі с. Рибне Тисменицького району, на відстані 12 км від м. Івано-Франківська, 3 км від с. Рибне та 4 км від с. Нова Гута.
Ширина санітарної зони полігону відповідно до ДБН В.2.4-2-2005 „Полігони твердих побутових відходів. Основи проектування” становить 500 м.
Будівництво полігону розпочато в 1992 році згідно з проектно-кошторисною документацією. Будівництво нових робочих карт здійснюється в міру використання існуючих, одночасно з експлуатацією полігону.
Станом на 27.07.13 на полігоні 12 робочих карт заскладовані, з них 8 рекультивовані, 2 - перебувають в експлуатації і використовується для захоронення ТПВ. Площа полігону дозволяє спорудити ще 6 нових робочих карт, які дадуть можливість експлуатувати полігон приблизно ще 3 роки.
2 робочі карти використовуються для розміщення фільтрату. Після спорудження постійного фільтратопроводу одну з них можна буде використати для складування ТПВ.
За рік на полігоні розміщається приблизно 400тис.м3 (100 тис. тон) твердих побутових відходів.
Дислокація, площа планування полігону, висота складування на ньому ТПВ та конструкція чеків відповідають вимогам ДБН В.2.4-2-2005 „Полігони твердих побутових відходів. Основи проектування”.
Штатна чисельність працівників на полігоні ТПВ складає 13 осіб.
На полігоні наявний один в’їзд, біля якого споруджений контроль-пропускний пункт (далі – КПП) і автомобільна вага для обліку кількості відходів, що надходять на полігон побутових відходів, встановлена у 2013 році.
Згідно з журналом обліку середньодобова кількість ТПВ, що надходить на полігон, становить 1,1-1,4 тис. м3, на місяць – 36 тис. м3.
Приймання, облік та складування ТПВ на полігоні, в цілому, відповідають вимогам Правил експлуатації полігонів побутових відходів, затверджених Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 01.12.2010 №435.
Фільтрат, який утворюється на робочих картах, з допомогою насосної установки перекачується в спеціальну карту. З неї через тимчасовий трубопровід довжиною 14 км, який щороку складають і після використання демонтують, фільтрат перекачується для очистки в станцію аерації КП„Івано-Фран-ківськводекотехпром” згідно з договором №221 від 02.02.2006року і „Технологічним регламентом очистки фільтрату”.
У результаті перевірки напрацьовано, зокрема, пропозиції щодо покращення функціонування полігону ТПВ.
1. З метою запровадження належного обліку ТПВ, які надходять на полігон, та створення відповідної бази даних необхідно впродовж третього кварталу 2013 року вжити заходів для встановлення програмного забезпечення на автомобільній вазі і введення її в дію. Це дасть змогу визначати і фіксувати точну кількість отриманих і захоронених ТПВ, привести у відповідність з нею оплати за послуги із розміщення ТПВ, спланувати подальшу експлуатацію полігону, визначити терміни і необхідні обсяги його розширення.
2. Для забезпечення візуального контролю складу ТПВ на в’їзді в полігон і попередження захоронення на ньому відходів, які не підлягають розміщенню, необхідно встановити вишку на в’їзді в полігон.
3. Враховуючи, що на робочих картах працює фізично і морально застаріла техніка (1992 року випуску), необхідно придбати новий бульдозер для складування і ущільнення ТПВ. Пунктом 1 підпрограми 4 Програми охорони навколишнього природного середовища м. Івано-Франківська на період до 2015 року(далі – Програма) на його придбання передбачено 1300 тис. грн. за рахунок обласного фонду ОНПС.
4. Враховуючи, що використання тимчасового трубопроводу для транспортування фільтрату від полігону до міських очисних споруд є проблематичним, трудомістким і економічно невигідним, слід вжити заходів щодо якнайшвидшого спорудження постійного фільтратопровода. Рішенням обласної ради від 18.04.13 №875-21/2013 на ці видатки у 2013 році передбачено 229,132 тис. грн. Згідно з п.7 підпрограми 4 Програми на його спорудження передбачено 5381,7 тис. грн., у т.ч. 4721,7 тис. грн.- з державного Фонду ОНПС, 440,0 тис. – з обласного фонду ОНПС, 220,0 тис. грн. – з міського фонду ОНПС.
5. Згідно з Правилами експлуатації полігонів побутових відходів необхідно забезпечити освітлення в темний час доби господарської зони і КПП. З цією метою доцільно підвести до полігону лінію змінного струму 10 кВ. Це дасть змогу забезпечити постійним джерелом живлення автомобільну вагу та інше обладнання. Крім того, після встановлення генератора для виробництва електроенергії з використанням біогазу лінія дасть змогу продавати надлишок генерованої електроенергії за „зеленим” тарифом.

Актуально

Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 90,3 кв.м, розташованих в цоколі будинку на вул. Гетьмана Мазепи, 183, корпус 1 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 04 Чер 2020 15:32
До відома сільгоспвиробників та зернотрейдерів, які планують здійснювати експорт сільськогосподарської продукції
Опубліковано: 04 Чер 2020 9:20
Молодь може отримати фінансування власних digital-проєктів
Опубліковано: 03 Чер 2020 15:22
Безпечний відпочинок громадян на водних об'єктах міста під час літнього купального сезону
Опубліковано: 02 Чер 2020 9:33
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 453,5 кв.м, розташованих в підвалі будинку на вул. Ю. Целевича, 16В у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 28 Тра 2020 11:53
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – складу мінеральних добрив на вул. І.Франка, 2 Б в с. Добровляни Тисменицького району
Опубліковано: 28 Тра 2020 11:49

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ