• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Відомі
митці

СОКОЛАН  ЯРОСЛАВ

Народився 8 вересня 1952р. Івано-Франківська область.

Закінчив Львівське училище декоративно-прикладного мистецтва ім.І.Труша, та факультет інтер'єру і меблів Львівської академії мистецтв. Член НСХУ з 1989р.

Працює в жанрі монументально-декоративного мистецтва та станкового живопису.

Твори знаходяться в багатьох музеях і галереях України в тому числі в Національному музеї українського мистецтва /Київ/. Пейзаж та твори сакральної тематики основний напрям в станкових творах. Активний учасник мистецьких пленерів, семінарів, групових, персональних та тематичних виставок. Серед  монументальних творів – розписи церков, громадських інтер'єрів.

 

ПОВШИК ВОЛОДИМИР

Народився 2 жовтня 1964р.  м. Заліщики Тернопільської обл.

Закінчив Львівський державний інститут декоративного і прикладного мистецтва 1990р.

Сповідує реалістичний та символістський станковий живопис. Окремі метафоричні  жанрові композиції зі схильністю до містики. В роботах присутній в основному яскравий, соковитий теплий колорит. Реалістичні пейзажі (околиць міста і Карпат) виконані в традиційних олійних техніках. Окремі напівфантастичні пейзажі тяжіють до стилістики XVIII-XIXст.

Член НСХУ з 2003р.

 

ТОКАРУК ІГОР

Народився 27 серпня 1954р. в м.Івано-Франківську

Закінчив Івано-Франківський державний педагогічний інститут ім. В.Стефаника (художньо-графічний факультет) в 1980р.

Реалізм і  символізм художника відрізняється своїм декоративізмом і добротною конструкцією. Твори станкового живопису  виконані в традиційних малярських технологіях. В 80х-90х роках брав участь в численних виставках в різних містах України. Працював в Німеччині. Живопис характерний скрупульозною проробкою деталей. Окремі твори являють собою фантастичні і нереальні камерні але сповнені монументалізму пейзажі. Останні роки багато працює над портретами як сучасників так і історичних персонажів. Основна тематика – гуцульські свята, оспівування специфіки гуцульського світу.

Член НСХУ з 1990р. Голова правління  Івано-Франківського відділення НСХУ з 2003р.

Лауреат обласної премії ім. Я. Лукавецького, 2005р.

 

ЧЕРНЯВСЬКИЙ ВОЛОДИМИР

Народився 10 листопада 1948р. в м. Івано-Франківську.

Закінчив Державний інститут живопису і архітектури ім. І. Рєпіна  /Академія мистецтв/. Живописець.

Прихильник реалістичної школи в портреті з тяжінням до прерафаелітів. В пейзажі і натюрморті послідовний представник академічної російської школи живопису. Володіє всім спектром живописних технік станкового живопису. Експериментує з технологіями левкасу і новітніми матеріалами. Прецизійне ставлення до технологічної досконалості і форми і способу експонування своїх творів.

Останнім часом часто виставляється в Італії з абстрактними композиціями, в яких намагається ідеалізувати значення фактури і пошуках сенсу в активно модульованій живописній поверхні.

Член НСХУ з 1987р.

 

ПРОКОПІВ ПЕТРО

Народився 18 січня 1947 р. в Івано-Франківській області.

Закінчив Львівське училище прикладного і декоративного мистецтва ім. І. Труша в 1968р. Художньо-графічний факультет Івано-Франківського державного педагогічного інституту ім. В. Стефаника.

 З 80х років один з перших франківських художників опанував і став широко вживати популярні в першій половині ХХ ст. графічні техніки лінориту, деревориту. Яскравий представник галицької (декоративної) школи лінориту. Займався монументальною пластикою (графіті, мозаїка). Станковий живопис реалістичний, схильний до декоративізму. Натюрморт, пейзаж, ілюстрації до колядок і народних пісень у графіці. Святкові листівки і декоративні композиції.

Численні премії міжнародних салонів малої графіки.

Член НСХУ з 1988р.

 

ГЛАДКИЙ БОГДАН

Народився 15 червня 1962р. в м. Дрогобич.

Закінчив Львівське училище прикладного і декоративного мистецтва ім. І. Труша. Львівську академію мистецтв /Д.Крвавич і В.Овсійчук/. В 1991р. навчався в Українському Католицькому університеті св. Климента у Римі. Аспірант Львівської академії мистецтв.

З1997р. викладач кафедри образотворчого мистецтва художнього факультету Прикарпатського університету ім. В.Стефаника.

Працює в галузі станкової і монументальної скульптури. Основний жанр – станковий портрет. Психологічно інтерпретований портрет сучасників  в основному творчих особистостей. Працює в різних матеріалах. В основному це гіпс і бронзовий відлив, шамот. Створив декілька абстрактних композицій в різних країнах де він є постійним учасником різноманітних пленерів. Брав участь  в конкурсах скульптури з піску і льоду. Також створив кілька скульптурних декоративних композицій в камені і дереві.

Член НСХУ з 2007р.

 

ПАВЛЮК МИКОЛА

Народився 13 серпня 1953р.в Кіровській обл. (Росія)

Закінчив Львівське училище прикладного мистецтва ім. І.Труша за спеціальністю "Художня обробка дерева, каменю і кості" (1973р.) та факультет Інтер'єру і обладнання Львівського державного інституту прикладного і декоративного мистецтва.

Досвідчений графік. Віддає перевагу умовним зображенням, намагається створювати концептуальні композиції. Притаманна неквапна реміснича вправність щодо фактурного опрацювання графічних поверхонь, скурпульозна деталізація зображуваного. Серед персонажів його ліноритів – образи народної демонології, фольклору, космологічних уявлень українців. Щорічний учасник скульптурних симпозіумів і пленерів.

Член НСХУ з 1993р.

Проживає: м. Івано-Франківськ,вул. Набережна,10, кв.33.  тел.(80342)52-19-88.

 

ПЕРЕКЛІТА ІГОР

Народився в м.Галич.(Більшівці).  

З 1984 р. до 1988р. навчався в Косівському технікумі народних художніх промислів ім. В.Касіяна. В 1997р. закінчив Прикарпатський  університет ім.В.Стефаника. Зараз викладає в дитячій художній школі м. Галич.

Один з найвиразніших постмодерних живописців краю. В його полотнах відверте суміщення в одній площині (концептуальній) несумісних образів і понять, маскарад. Необарокова пишнота форм і здоровий цинізм. Постмодерністські "ігри" з видимим і прихованим змістом речей, нашарування віддалених у часі і просторі асоціацій, "расовий" відбір і, загалом при ґрунтовній академічності письма, доведене часом до фотографізму акцентування на окремих персонажах чи предметах. Поряд і красиве і потворне, кіч і аристократизм, міфи і забобони, еротика і аскетизм, ремікси і рімейки з власного і суспільного досвіду. Безліч жіночих портретів і ню, яких він пише щоразу в іншій атмосфері  і оточених найвигадливішим стафажем. Такі твори свідомо театралізовані, але носять притчево-есеїстичний зміст.

Окремою сторінкою є супрематичні вправи з кольоровими конструкціями, концепційно сюжети яких виникають від споглядання і переживання навколишніх ландшафтів, його вражень від землі, де він живе, з її багатими археологічними, історичними, сакральними домінантами. Стриманий колорит їх обмежений кількома складними кольорами носить певну символіку. Художник впевнений, що все у цьому світі має свій знак, колір, геометрію і зв'язок з космосом.

Майже щороку проводить персональні виставки в різних містах України.

 

КРАСЬОХА  ВАСИЛЬ

Народився 12 березня 1954р. на Волині.

Закінчив Київський державний художній  1978р.відділення  живопису

Член НСХУ з 1984р.

Впродовж багатьох років діяльності художник сповідує реалістичну пейзажну традицію. Академічна живописна підготовка не затьмарена вправами та втечами до інших течій і надмірностей.

Мінімалістичні але монументальні пейзажні композиції волинських полів і лук хоч просякнуті імпресіоністичними нотами та чимось нагадують ґрунтовність Рущиця. Основу творчості складають камерні міські ведути  і етюди старого Станиславова. Також легкі але ґрунтовні пейзажі Карпат та підкарпатські пейзажі. Постійний учасник всіх пленерів і живописних

 

 

ЛУКАНЬ ВОЛОДИМИР

Народився 26 березня 1961р. в м. Дрогобичі Львівської обл. З 1974р. проживає в м. Івано-Франківську.

Закінчив в 1984р. Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва /тепер Львівська академія мистецтв/.

 З 1984р. викладає на художньо-графічному факультеті /тепер інститут мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника/. Доцент кафедри образотворчого мистецтва ім. М.Фіголя.

Основне спрямування творчої діяльності іконопис на склі, станковий живопис, декоративно-прикладне мистецтво.

 У своїх творах намагається актуалізувати і зберегти традицію іконопису на склі, продовжити традицію співіснування західної та східної культур на українських теренах. Користується мотивами та системами виражальних засобів давньоруських шкіл. Створює невеличкі іконостаси, триптихи, поліптихи, окремі секвенції та серії ікон на склі і традиційних ікон.

 

ЯНОВСЬКИЙ ЯРОСЛАВ

Народився в м.Івано-Франківську в 1965р.

Після закінчення Художньої школи в 1081р. навчається у Львівському училищі прикладного мистецтва ім. І.Труша, яке закінчує в 1988р.

В своїй творчості художник послуговується постмодерністськими художніми стратегіями - імітацією масового тиражування, інкрустуванням-інсталюванням у скульптурах, серії робіт на дошках "Абсолют". Твори цього напрямку виходять за межі стилевих, формальних обмежень. В більшості творів художник прагне екстраполювати назовні  межовий суб'єктивний метафоризм. Певні сюрреалістичні паралелі теж несуть в собі невловимий гуцульський метафоризм. В портретах видовженість облич, їх  відстороненість надає творам сакрального звучання.

Учасник багатьох основних акцій і програм сучасного мистецтва в Україні з1989 року.

Приймає участь в міжнародних пленерах і програмах в основному перформенсами і активними формами.

Не вважає за необхідне розграничувати жанрово потребу висловитись. Успішний як у фотографії так і в відео, відеоінсталяціях і мультимедіа. Окремий проект "Donumenta" в Регенсбурзі (Німеччина) був зрежисерований як кількаденна акція різновидових програм.

Учасник всіх "Імпрез" в Івано-Франківську і супутніх їй програмах в різних країнах. Концепційно проголошує мистецькі декларації і ідеї в літературних творах і мистецтвознавчих розвідках.

 

КОРОВАЙ  ОЛЕКСАНДР

Народився 21 червня 1928р. у Вінницькій області.

Живописець, графік.

Член НСХУ з 1970р.

 

ОСАДЦА  ЗИНОВІЙ

 Народився 12 січня 1951 р. в Читинській області в Росії.

Класичний реалістичний пейзажний живопис.

Член НСХУ з 2003р.

 

МАЙКО  ФЕДІР

Народився 14 грудня 1939р. в Тисменицькому районі Івано-Франківської області.

Живописець

Член НСХУ з 1988р.

 

ДОВБЕНЮК  ВОЛОДИМИР

Народився:8 травня 1959 р. в с.Делятин Надвірнянського району Івано-Франківської області.

Монументальна та станкова скульптура.

Член НСХУ з 1990р.

 

 

БОЄЧКО ПЕТРО

Народився  в Борщівському районі Тернопільської області.

Станковий і монументальний живопис.

Член НСХУ з 1970.

 

БРИНСЬКИЙ  БОГДАН 

Народився 16 жовтня 1960р. в с. Долина Тлумацького району Івано-Франківської обл.

Художник – живописець

Член НСХУ з 1995р.

 

ВІЛЬШУК   ВАСИЛЬ  МИХАЙЛОВИЧ

Народився  1 січня 1946р. в Коломийському районі Івано-Франківської обл.

Скульптура, монументальне мистецтво.

Член НСХУ з 1986р.

Лауреат Державної премії ім. Т.Г.Шевченка за 1982р.

 

ВАРЕННЯ  МИКОЛА ВАСИЛЬОВИЧ

Народився 20 травня 1942р.

Живописець. Станковий живопис.

Член НСХУ з 1977р.

 

ГУМЕННИЙ ВОЛОДИМИР

Народився 26 січня 1952р.в м.Снятин Івано-Франківської обл.

Живопис, графіка, станкова пластика.

Член НСХУ з 1986р.

Проживає в м.Івано-Франківську по вул. Сніжній,буд22, кв.3, тел.(803422) 4-47-36

 Нагороди: Гран-прі Сеул (Корея)

                    4-а премія Римської академії модерного мистецтва,2000р.

                     Диплом  міжнародної бієнале "ІМПРЕZА"

                     Бронзова медаль Римської академії модерного мистецтва 2002

Постійний учасник і дипломант всіх основних європейських графічних бієнале і трієнале.

Член Графічного клубу США з 1994р.

Дійсний член Римської академії модерного мистецтва, 2001р.

 

КАРДАШ  НАЗАР

Народився в с. Загвіздя.

Навчався в художній школі. Закінчив художньо-графічний факультет Івано-Франківського Педагогічного інституту /тепер інститут мистецтв Івано-Франківського державного університету ім. В.Стефаника/.

Викладає живопис і графіку в Івано-Франківській дитячій художній школі.

 

ФУРДІЯК  ОЛЕКСА

Народився в 1962р.У 1996 році закінчив Львівську академію мистецтв, з 1990 року бере участь у арт-проектах та акціях.

 

ЗВІЖИНСЬКИЙ  АНАТОЛІЙ

Народився 7грудня 1965р. в м.Івано-Франківську. Закінчив міську художню школу в 1983р. Єдиний в місті випускник факультету артменеджменту  і мистецтвознавства Української Академії мистецтв в м. Києві 1997р. Багаторічний послідовний апологет становлення актуального мистецтва в м. Івано-Франківську. Автор і куратор кількох основних програм сучасного мистецтва втілених в Івано-Франківську за останні 15років.: "Лагідний тероризм", "Імпреза-97", "Рубероїд№1", "Тільки 8днів (Одеса),"Провінційний додаток№2"(1991р.), "Ре-Візія" (фестиваль відеоарту в Делятині ), куратор національного розділу бієнале"Восточная Європа: Spatia nova"(С. Петербург 1996р.), менеджер графічного розділу міжнародної бієнале "Імпреzа-95"( Івано-Франківськ . Учасник і менеджер групових акцій, виставок, геппенінгів:  "Секонд арт" 2001р., "Трансильванський пес" (1998р. Івано-Франківськ)."Репозиція"(2002р.) та інші.

Окрім теоретичної і організаційної діяльності активний художник-живописець і видавничий дизайнер. Знаковими є живописна серія "Про зраду", портрети античних і невідомих героїв. Створення і оформлення буклетів і каталогів про художників і мистецькі події.

Постійний експерт та куратор галереї "Маргінеси" в м. Київ. Співредактор альманаху з проблем сучасного мистецтва "Кінець кінцем". Учасник  головних видань в країні, що аналізують сучасний мистецький процес в Україні. Автор більше 30 статей про сучасних художників (в Івано-Франківську зокрема). Співорганізатор мистецьких програм поза межами свого міста. Стипендіат міністерства культури і культурної спадщини Польщі в Центрі сучасного мистецтва "Замок Уяздовський" в Варшаві (2007р.)

 

КОТЕРЛІН РОСТИСЛАВ

Народився в м. Івано-Франківську в 1966р. 1078-1981р.р. навчання в дитячій художній школі Івано-Франківська. В 1998 закінчив Інститут журналістики при Київському Національному університеті ім. Т.Шевченка.

Головний редактор єдиного в Україні систематичного альманаху з питань сучасного мистецтва "Кінець кінцем". Працює головним художником обласного театру ляльок ім. М.Підгірянки. Дослідник і аналітик процесів, що відбуваються в сучасному мистецтві ( в тому числі в Івано-Франківську). Розробка концепцій функціонування мистецтва і креації в умовах есхатології розвитку світових процесів (за Фукуямою). Виступає з власними висновками щодо перспектив розвитку сучасного мистецтва в Україні і в Івано-Франківську. Автор розвідок і статей про художників міста. Активний художник-живописець, що – за словами В.Мельника -"творить живописні алегорії-притчі, котрі об'єктивно можна оцінювати в контексті бачення художником простору і часу". Як результат постмодерністської гри з алюзіями і міфами "часу перемін" виникають серії мінімалістичних робіт (виконаних на дошках, покритих леваксом), а також великоформатних полотен, що розширюють досвід концептуальних абстракцій середини дев'яностих років минулого століття, характерною рисою яких був пошук глибинного магічного природного ритму.

Організатор і учасник практично всіх програм і проектів сучасного мистецтва в м. Івано-Франківську з дев'яностих років.

Знаковою і програмною була акція "2000 рік настав". Рафінована інтровертна метафізика його концептуального проекту відслідковує алюзії і страхи "людини часової" перед Хроносом і Танатосом, котрі вона механічно маскує нестримним потягом до опредмечування простору і перегонами з тим , що є фікцією, бо не існує за межами нашої свідомості.

Стипендіат міністерства культури  і культурної спадщини Польщі 2006р. як редактор і мистецтвознавець в Центрі сучасного мистецтва "Замок Уяздовський" (Варшава).

 

ЯРЕМАК  МИРОСЛАВ

Народився в м. Івано-Франківську

1978-82рр. навчання на відділенні художньої обробки шкіри  КТНХП  Косів.

1982-89рр. навчання в ЛДІПДМ (тепер Академія мистецтв) відділ проектування інтер'єру та меблів.

 

ПАНЧИШИН  ІГОР

Народився в м. Івано-Франківську  9 грудня 1955р.

Закінчив дитячу художню школу. В 1978р. Закінчує архітектурний факультет Львівської Політехніки.

До 1993 р. працює провідним архітектором  Львівських міжобласних реставраційних майстерень (тепер інститут "Укрзахідпроектреставрація")

Старший науковий співробітник Обласного Державного  Художнього музею до 1999р. Директор Центру сучасного мистецтва м. Івано-Франківська (2000-2006 рр.).Зараз начальник відділу охорони культурної спадщини МВК.

В часи активної діяльності з 1995 по 1998рр. ЦСМ м.Києва був членом наглядової ради і очолював її.

 

БОБАЛІК ЯНА

Народилась 20.06.1970р. в м.Івано-Франківську- композитор, музичний педагог. Член Спілки композиторів Прикарпаття, член Національної Ліги українських композиторів. Музичну освіту здобула в ДМШ №3, музичному училищі ім.Д.Січинського, Львівській консерваторії ім.М. Лисенка. Авторка збірок пісень для дітей «Промені радості» на вірші поетів Івано-Франківська, методичного посібника для піаністів-початківців на основі місцевого мелодичного матеріалу «Різнобарвна веселка нот», «Музичний дивосвіт» для учнів 1-7 кл. ДМШ. Окремі композиції Я.Бобалік увійшли до збірок «Пісенний водограй» та «Хай радіє душа». Має ряд обробок  українських народних та релігіних пісень. Деякі естрадні пісні поповнили репертуар В.Піруса, М.Кривеня.

 

БОНДАР ЛЕВКО

Народився 15.02. 1956р. в м.Бердичеві Житомирської обл. – укр. композитор, музикант, художник. Один із ініціаторів відродження і розвитку української молодіжної музичної масової культури. З 1967р. проживає в м.Івано-Франківську,  де закінчив СШ№5, художньо-графічний  факультет Івано-Франківського педагогічного інституту ім. В. Стефаника. З 1989р. повністю присвячує себе музиці. Організував при клубі комунальників оригінальний колектив «Бункер Йо», з яким виступив і здобув нагороди на багатьох фестивалях. Гастролював за кордоном.  Часто виступає в концертах  в м.Івано-Франківську, містах області та України. В 1993 р. за опитуваннями жителів Івано-Франківська визнаний «Людиною року». Створив власну студію звукозапису «На майдані».

 

ГРИЧКО СВІТЛАНА

Народилась 05.03.1960р.  – український композитор, співачка. Член Національної ліги композиторів. Закінчила музичне училище ім. Д. Січинського. Пройшла відбірний конкурс до знаменитого чернівецького ансамблю «Смерічка», з яким об’їздила майже всі міста тодішнього СРСР. Тут її вчителями були Софія Ротару, Назарій Яремчук, Левко Дутківський, Олександр Морозов, Володимир Івасюк. Працює музичним керівником Центру культури та дозвілля ІФНТУНГ. Світлана Гричко написала  понад сто пісень, які виконують В. Пірус, М. Кривень, Л. Качала, В. Грибик, , О. Максаков, народний вокальний ансамбль «Росинка», тріо «Водограй, творчі колективи «Відлуння», «П’ятий світ», «Nota Bene». Виконавці з піснями С.Гричко займають призова місця на престижних конкурсах. Вона присвятила рідному місту Івано-Франківську чотири пісні на слова місцевих авторів. За останні два роки випущено два аудіо-альбоми: «Зоряний шлях» (на сл.Л.Зоріної).

 

ДОМШИНСЬКИЙ ВОЛОДИМИР

Народився 25.07.1954р. в с.Оболоня Долинського р-ну – композитор. Заслужений діяч мистецтв України. Закінчив Долинську ДМШ, Івано-Франківське державне музичне  училище ім.Д.Січинського, музично-педагогічний факультет Дрогобицького педагогічного інституту. Нагороди: орден «Знак Пошани», Лауреат премії ім.Д.Луценка, Українським телебаченням і радіо визнаний кращим композитором України за 2006р.  Працює в жанрі української естрадної пісні, пише музику для театру. Написав музику до вистав Івано-Франківського музично-драматичного театру ім.І.Франка: «Івасик Телесик», «Принцеса і городник», «Кришталева Туфелька», «Дерева вмирають стоячи», «Обережно-театр», «Ніч на полонині», «Кінець віку» та ін., для Київського театру оперети: «Карнавал казок», «Білосніжка і сім гномів». Автор більше 200 пісень, які виконують народні артисти України В. Зінкевич, І. Бобул, В. Білоножко, Н. Шестак, Л. Сандулеса, П. Зібров, В. Гришко, О. Василенко, Б. Сташків,  В. Пірус, заслужені артисти України К. Бужинська, О. Макаренко, Т. Піскарьов гурти – «Гетьман», «Козацькі забави». Співпрацює з поетами: Л.Костенко, В.Крищенком, Ю.Рибчинським, С.Галябардою, А.Демиденком, Н.Стефурак, В. Сав’юком. Для міста Івано-Франківська написав позивні для годинника на міській ратуші, які виконуються кожні три години.

 

                 

КУЧЕР БОГДАН

Народився 11.06.1957р. в с. Діброва Рогатинського р-ну – український радіотележурналіст, заслужений журналіст України співак, автор і виконавець власних пісень. Закінчив факультет журналістики Львівського державного університету ім.І.Франка. Співав у популярному ансамблі «Ватра» разом з О.Білозір та І.Білозором. Займався у театральних колективах м.Львова та м.Овруча. З  1986р. працює в Івано-Франківській облдержтелерадіокомпанії. В особі Б.Кучера вдало поєднано здібності поета, співака і композитора. Пісні почав писати з ранньої юності. Автор і виконавець понад 100 пісень. Його пісні співають народні артисти України – В.Зінкевич, М. Кривень, І. Попович, І. Бобул, заслужені артисти України – С.Гіга, Я.Крайник. М.Попелюк, Л.Качала, дуети – «Писанка», «Лебеді кохання», «Скриня», «Ярославна»; гурти – «Соколи», «Дзвони», а також О.Семчук та ін. Автор пісенника власних творів «У небесах моя любов».

 

МАНИК ВІТАЛІЙ

Народився 1963р. у м.Івано-Франківську – відомий український композитор, член Національної спілки композиторів, член правління Національної спілки композиторів. Закінчив теоретичне відділення Івано-Франківського музичного училища ім. Д. Січинського, композиторський факультет Львівської державної консерваторії ім. М. Лисенка. У своїй творчості композитор шукає нові шляхи, спираючись на традиції української  та західноєвропейської музики ХХ ст. В той же час намагається поєднати фольклорні елементи рідного краю  з найновішими засобами музичної виразності. Пише музику до вистав, твори для симфонічного оркестру – чотири симфонії, сюїти з балету «Капрічос», «Так казав Заратустра», з казки «Попелюшка», Карпатські нариси»,  твори для різних складів оркестру, для солістів і оркестру, для мішаного хору і симфонічного оркестру, кантати – «Наш край – Галичина», «Вознесись Україно», «Реквієм», твори для фортепіано, вокальні цикли і багато інших.

                 

 

СОБОЛЕВСЬКА ЛЕСЯ

Народилась 11.11.1963р в м.Івано-Франківську  – українська співачка, поетеса, композитор. Музичну освіту здобула в ДМШ№1, на теоретичному відділенні Івано-Франківського  музичного училища ім.Д.Січинського. Працює у Львівському театрі «Не журись», з 1998р. керує дитячою студією вокалу «Кольоровий світ» в м.Івано-Франківську. Її пісні має у своєму репертуарі майже кожен молодий виконавець м.Івано-Франківська, а також М. Кривень, Т. Ліберман. Окрім пісень створила дитячий мюзикл «Муха Цокотуха».

 

 

ФІЦАЛОВИЧ ІВАН

Народився 18.02.1924р. в с.Швейків Монастириського р-ну Тернопільської обл. – відомий композитор, громадський діяч, народився у родині греко-католицького священика. Закінчив Станіславське музичне училище. Працюючи 50 років викладачем Івано-Франківської ДМШ №1, створив камерний оркестр, квінтет викладачів, учнівські квартет і ансамбль. З 1996р. співпрацює з українською гімназією №1. Майже п’ятдесят його творів на слова українських авторів та вірші самого композитора  включені в гімназійну програму з музики. Працюючи у філармонії, створив чотиричастинний квартет на гуцульські мотиви. Написав музику до вистав «Селяни» за В. Реймонтом, «Катерина» за Т.Шевченко, «Камінна душа» за Г.Хоткевичем, до вистави «Горе від ніжного серця». У його мистецькому доробку – сюїти «Карпати», «Танцювальна» для камерних оркестрів, концертні твори для скрипки, віолончелі, фортепіано, романси, солоспіви, ансамблі, різножанрові хори на слова Т. Шевченка, І.Франка, Лесі Українки, Б.Лепкого, суч. поетів С. Пушика, Я.Яроша, Я. Дорошенка,  В. Багірової, Р.Юзви. Значне місце в творчості композитора займають духовні твори на канонічні тексти св. Літургії. Створив близько 100 обробок українських народних та обрядових пісень. Написав кантату «Помолимось за Україну» (сл. В.Вихруща), вокальний цикл для дітей «Ангеле Божий» 

 

 

ВЕЛКА ОЛЬГА 

Народилась 2.10.1956р. в с.Рівня Рожнятівського р-ну – українська співачка, заслужена артистка України. Закінчила Калуське училbище культури, Львівську державну консерваторію ім.М.Лисенка. У 1976-1977рр. працює солісткою-вокалісткою Івано-Франківського музично-драматичного театру, з 1982р. – Івано-Франківської обласної філармонії. З 1984р. співацьку кар’єру поєднує з педагогічною діяльністю в Івано-Франківському педагогічному інституті ім.В.Стефаника. Неодноразово брала участь у звітних концертах майстрів мистецтв області у Києві. З концертами виступала в Австрії, Угорщині, Франції, Німеччині. Голос співачки часто звучить на каналах українського радіо, записала декілька програм на обласному радіо. Тісно співпрацює з поетами і композиторами. Лауреат Міжнародного конкурсу української пісні  «Золоті трембіти»  (І премія) та Всеукраїнського конкурсу «Воля».

 

ДУТЧАК ВІОЛЕТТА

Народилась 24.10.1966р. в м.Городенка – солістка-бандуристка, педагог, науковець, доцент, завідувач кафедри народних інструментів і музичного фольклору Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Закінчила  Львівську державну консерваторію ім. М.Лисенка за спеціальністю “Бандура” (1990). Лауреат Всеукраїнського конкурсу бандуристів (Івано-Франківськ, 1988). З 1990р. – у Прикарпатському університеті ім. В. Стефаника викладач класу бандури за сумісництвом, з 1999 р. – на посаді доцента кафедри музикознавства., доцент (2001). Член Національної  спілки композиторів України (1998), член Національної  спілки кобзарів України (2002). Лауреат премії Івано-Франківської обласної організації ВУТ “Просвіта” ім. Марійки Підгірянки та обласної премії в галузі музичного мистецтва ім. Дениса Січинського (2005). Кандидат мистецтвознавства (“Розвиток професійних засад бандурного мистецтва 70-9-х років. Творчість і виконавство”, 1996), доктор філософії (2006). Член редколегії наукового вісника Прикарпатського національного університету

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ